- Reklama -
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka. Nuotr. iš www.lrp.lt
Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį, gruodžio 12 d., išvyksta darbo vizito į Kijevą, kur susitiks su Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka ir dalyvaus devintajame Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybos posėdyje.

Prezidentai aptars Ukrainos europinę integraciją ir galimybes Ukrainos žmonėms kuo greičiau po Europą keliauti be vizų. Šalių vadovai taip pat apžvelgs Ukrainoje vykdomas reformas, saugumo padėtį šalyje, Minsko susitarimų įgyvendinimą. Susitikime daug dėmesio bus skiriama kovai su įsišaknijusia korupcija. Lietuva, pati nuėjusi ilgą valstybės skaidrinimo kelią, turi vertingos patirties, kuri gali būti naudinga ir Ukrainai. Pagal Korupcijos suvokimo indeksą Lietuva yra 32 vietoje, Ukraina – 130.

Lietuvai ir Ukrainai minint diplomatinių santykių 25-metį, Prezidentė atidarys Lietuvos vardo skverą Kijevo centre.

Šalies vadovė taip pat atidarys antrąjį Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forumą, kuriame dalyvaus beveik 200 abiejų šalių verslo atstovų. Lietuvą ir Ukrainą sieja glaudūs ekonominiai ryšiai, šioje šalyje veikia lietuviško kapitalo prekybos tinklai „Novus“, įkurtas „Grigeo“ popieriaus fabrikas, eksportuojama „Vičiūnų“, „Žemaitijos pieno“ ir kitų įmonių maisto produkcija. Praėjusiais metais dvišalė Lietuvos ir Ukrainos prekybos apyvarta siekė 840 milijonų eurų.

Prezidentės vizito metu bus pasirašomi ir abiem valstybėms svarbūs dokumentai. Šalių vadovai pasirašys strateginio Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo gaires 2017–2018 metams bei paskelbs bendrą politinę deklaraciją, skirtą 25-ajai diplomatinių santykių sukūrimo sukakčiai.

Taip pat bus pasirašomi Lietuvos ir Ukrainos bendradarbiavimo susitarimai aplinkos apsaugos ir sveikatos apsaugos srityse.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!