- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje, kur pasveikino pirmuosius privalomąją karo tarnybą pradėjusius karius. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje, kur pasveikino pirmuosius privalomąją karo tarnybą pradėjusius karius. Šiame batalione devynis mėnesius truksiančią karinę tarnybą pradėjo 495 jaunuoliai – visi jie tarnauti Tėvynei nusprendė savanoriškai.

Butigeidžio dragūnų batalione Prezidentė apžiūrėjo gyvenamąsias, mokymosi, laisvalaikio patalpas, bendravo su tarnybą pradedančiais būsimaisiais Lietuvos kariais.

„Jaunimo noras tarnauti savo šaliai rodo, kad Lietuvos stiprybės ir vienybės dvasia yra gyva. Keičiasi kartos ir laikai, tačiau kovos už laisvę reikšmė išlieka ta pati. Lietuvos žmonės moka branginti laisvę ir žino, kad ją reikia saugoti ir ginti“, – sako Prezidentė.

Prezidentės teigimu, toks savanorių aktyvumas reiškia, kad jaunimas ne tik jaučia atsakomybę už savo šalies ateitį, bet ir supranta pareigos Tėvynei svarbą. Prezidentė taip pat pabrėžia, kad į privalomąją karo tarnybą stoję kariai ženkliai sustiprins Lietuvos kariuomenę ir užtikrins mūsų nacionalinį saugumą.

Per devynių mėnesių tarnybos laiką iš privalomosios karo tarnybos karių suformuoti daliniai galės dalyvauti karinėse pratybose, taip pat mokytis drauge su NATO kariais. Išmokus valdyti ginklą ir bendrų kovos veiksmų, iš šių karių bus suformuotos specializuotos kuopos, kurios papildys parengtąjį karinį rezervą.

Numatyta, kad privalomąją karinę tarnybą šiemet pradės 3 tūkst. karių, daugiau kaip 2,5 tūkst. užsirašė tarnybai savanoriškai. Aktyviausi jaunuoliai Panevėžio, Šiaulių ir Alytaus regionuose. Dzūkijoje savanoriškai privalomąją karinę tarnybą atlikti norinčių jaunuolių skaičius gerokai viršijo poreikį.

Savanoriškai karinę tarnybą pasirinkę jaunuoliai patys galėjo nuspręsti, kokiame kariniame dalinyje nori tarnauti. Vien tik iš savanoriškai karinę tarnybą pasirinkusių žmonių batalionai jau dabar yra visiškai užpildyti Klaipėdoje, Vilniuje ir Alytuje, planuojama, kad iki metų pabaigos visuose daliniuose tarnaus vien tik savanorišką pradinę karo tarnybą pasirinkę kariai.

Planuojama, kad per 5 metus Lietuvos kariuomenės rezervas bus papildytas 16 tūkst. karių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!