- Reklama -
Prezidentė Karaliaus Mindaugo husarų batalione susitiko su privalomąją karo tarnybą pradedančiais kariais. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Karaliaus Mindaugo husarų batalione Panevėžyje, kur susitiko su privalomąją karo tarnybą pradedančiais kariais, domėjosi jų tarnybos ir poilsio sąlygomis bei dovanojo knygų kariuomenės savanoriams.

Šiame batalione devynis mėnesius truksiančią karo tarnybą vakar pradėjo 342 jaunuoliai. Visi jie Lietuvai tarnauti nusprendė savanoriškai arba patekę į šaukimo sąrašus pareiškė norą ją atlikti pirmumo tvarka. Tarp naujų šauktinių yra 10 merginų.

„Pirmasis šaukimas į atkurtą privalomąją karo tarnybą praėjo sklandžiai ir su kaupu pateisino lūkesčius. Trys tūkstančiai jaunų žmonių nusprendė tapti savanoriais, parodydami didelę drąsą ir sąmoningumą. Šis jaunimas jaučia pareigą valstybei ir yra Lietuvos ateitis. Svarbu, kad būsimi kariai yra atsakingi, motyvuoti ir greitai mokosi. Jų tarnyba yra vertinama labai gerai. Tai – svarus indėlis, stiprinant Lietuvos gynybinius pajėgumus“, – sakė Prezidentė.

Karaliaus Mindaugo husarų batalione šalies vadovė apžiūrėjo ginkluotę, gyvenamąsias, mokymosi ir laisvalaikio patalpas, bendravo su tarnybą atliekančiais ir pradedančiais Lietuvos kariais.

Prezidentė palinkėjo kariams mokytis ne tik įvaldyti ginklą, bet ir skirti daug dėmesio savišvietai, nes kovai su informacinėmis grėsmėmis ir priešiška propaganda reikia išprususių žmonių. Karaliaus Mindaugo husarų bataliono bibliotekai šalies vadovė padovanojo „Knygų Kalėdų“ dovanų – kelis šimtus leidinių apie Lietuvą, šalies istoriją ir partizanus.

Pasak Prezidentės, šie metai – Lietuvos kariuomenės sėkmės metai. Sparčiai didinant kariuomenės pajėgumus ir sklandžiai vykdant ginkluotės modernizaciją, bus užtikrintas gyventojų saugumas ir Lietuvos apginamumas.

Gruodžio mėnesį vyksta paskutinis šiais metais šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą etapas. Jo metu į kariuomenės padalinius atvyks daugiu nei 900 naujokų. Iš viso privalomąją karo tarnybą šiemet pradės 3 tūkst. karių, visi jie užsirašė tarnybai savanoriškai. Ypač aktyvūs buvo Panevėžio, Alytaus, Šiaulių ir Kauno regiono jaunuoliai.

Per devynių mėnesių tarnybos laiką iš privalomosios karo tarnybos karių suformuoti daliniai dalyvaus karinėse pratybose, taip pat mokysis drauge su NATO kariais. Išmokę valdyti ginklą ir bendrų kovos veiksmų, šie kariai suformuos specializuotas kuopas, kurios papildys parengtąjį karinį rezervą.

Planuojama, kad per 5 metus Lietuvos kariuomenės rezervas bus papildytas 16–17 tūkst. karių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!