- Reklama -
Prezidentė dalyvauja bendroje Ignalinos mokyklų Rugsėjo 1-osios šventėje. Nuotr. iš lrp.lt
Prezidentė dalyvavo bendroje Ignalinos mokyklų Rugsėjo 1-osios šventėje. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Ignalinoje, kur Mokslo ir žinių dienos proga pasveikino miesto bendruomenę ir moksleivius bei įteikė Pirmoko pasus į mokyklą pradedantiems eiti pradinukams. Šiemet Rugsėjo 1-oji Ignalinoje pirmą kartą švenčiama visoms mokykloms kartu susirinkus į miesto aikštę.

„Mokyklos laikotarpis pasižymi tuo, kad tai yra metai, kai rengiesi tapti brandžiu žmogumi, kai mokaisi gyventi, sukaupti ateičiai daug žinių, kai surandi draugų, už kuriuos geresnių, nei mokykloje, jau nebūna“, – šventėje kalbėjo Prezidentė.

Prezidentė linkėjo mokiniams daug ir gerai mokytis – kurti savo ateitį, padėti vieni kitiems, puoselėti tarpusavio pagarbos kultūrą. Siekiant užtikrinti vaikų saugumą, būtina stiprinti vaikų užimtumą, plėsti neformaliojo ugdymo mokyklų tinklą, kovoti su smurtu ir patyčiomis.

Pasak Prezidentės, ypač svarbu užtikrinti pažeidžiamiausiųjų, socialinės rizikos šeimose augančių vaikų saugumą. Ignalinos rajone beveik 10 proc. vaikų gyvena socialinės rizikos šeimose – tai kone trigubai daugiau negu šalies vidurkis. Savivaldybė turi pasirūpinti pagalba šiems vaikams, visapusišku jų užimtumu.

Taip pat būtina plėtoti neformalųjį ugdymą – vos 48 proc. Lietuvos vaikų gali po pamokų lankyti įvairius būrelius. Vaikų užimtumas priklauso nuo savivaldybių pajėgumų, todėl valstybė turėtų prisidėti sprendžiant neformaliojo ugdymo problemas ir plečiant tokio švietimo įstaigų tinklą.

Prasidėjus mokslo metams ypač svarbu, kad mokyklose būtų netoleruojamos nė menkiausios patyčių, žeminimo, smurto apraiškos. Švietimo įstaigose būtina užtikrinti efektyvią psichologų pagalbą. Kol kas dar daugelyje mokyklų trūksta šių specialistų, taip pat socialinių darbuotojų ir mokyklų bendruomenių pastangų kovoti su patyčiomis.

Ignalinos mokyklose jau kelerius metus veikia Pasitikėjimo ugdymo programa, su kuria ignaliniečiai prisijungė prie Prezidentės kampanijos „Už saugią Lietuvą“. Šio miesto mokyklos pačios aktyviai dalyvauja kurdamos saugią aplinką.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!