- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su Lietuvoje viešinčiu NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu dalyvavo iškilmingoje NATO pajėgų integravimo vadavietės atidarymo ceremonijoje. Nuotr. iš www.lrp.lt/aut. R.Dačkus

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė drauge su Lietuvoje viešinčiu NATO Generaliniu Sekretoriumi Jensu Stoltenbergu dalyvavo iškilmingoje NATO pajėgų integravimo vadavietės atidarymo ceremonijoje.

Vilniuje vykstanti ceremonija žymi NATO vadaviečių aktyvavimą ne tik mūsų šalyje, bet ir Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Rumunijoje, Bulgarijoje. Prezidentės teigimu, tai, jog apie NATO vadaviečių įsteigimą regione skelbiama būtent iš Lietuvos, rodo, kad Aljansas vertina mūsų šalies lyderystę ir nuveiktus darbus stiprinant regiono saugumą.

„Šiandien Lietuvoje ir dar penkiose regiono valstybėse aktyvuojamos vadavietės siunčia stiprų signalą, jog esame pasirengę reaguoti ir atremti bet kokias grėsmes. NATO išlieka vieningas ir efektyvus“, – sakė Prezidentė.

NATO vadavietė dar labiau sustiprins šalies saugumą. Ji stebės saugumo padėtį aplink Lietuvą, o iškilus būtinybei užtikrins operatyvų NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgų dislokavimą mūsų šalyje. Jos į Lietuvą atvykti galės per 48 valandas.

Vadavietė prisijungs ir prie NATO karinių pratybų organizavimo. Jau spalio mėnesį Baltijos šalyse įvyks plataus masto pratybos, kuriose dalyvaus NATO itin aukštos parengties greitojo reagavimo pajėgos. Savo pajėgumus Lietuvoje jos išbandys pirmą kartą. Lietuvos ir sąjungininkų kariai mokysis atsakyti ir į hibridinio karo keliamas grėsmes. Tai – pirmosios tokio pobūdžio pratybos Aljanso istorijoje.

Prezidentė taip pat pabrėžė, jog NATO vadavietės įsteigtos praėjus vos metams po Velso viršūnių susitikimo. Tai reiškia, kad Aljansas supranta mūsų regionui kylančias grėsmes ir laiku imasi visų būtinų priemonių joms atremti.

Sąjungininkams įgyvendinant Velso susitarimus į Lietuvą jau atsiųstos NATO rotacinės pajėgos, rengiamasi dislokuoti sunkiąją techniką, aktyvuojamos itin aukštos parengties NATO greitojo reagavimo pajėgos.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!