- Reklama -

Prezidentė pasirašė įstatymą dėl šauktinių kariuomenės atkūrimo. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė įstatymą dėl Principinės kariuomenės struktūros 2015 metais ir karių ribinių skaičių nustatymo, kuris užtikrins tinkamą kariuomenės sukomplektavimą ir sustiprins šalies gynybinius pajėgumus.

„Nuolatinės privalomosios pradinės karo tarnybos grąžinimas yra svarbus ir reikšmingas žingsnis stiprinant valstybės apginamumą. Matome, kad Lietuvos žmonės yra pilietiški ir pasiryžę ginti Tėvynę. Šiuo metu nacionalinio saugumo užtikrinimas yra svarbiausias prioritetas“, – sako Prezidentė.

Šis įstatymas numato laikinai (5 metų) laikotarpiui grąžinti privalomąją karo tarnybą. Šiais metais į kariuomenę planuojama pašaukti iki 3,5 tūkst. jaunuolių. Pirmieji privalomosios karo tarnybos kariai į kariuomenę būtų pašaukti šį rudenį.

Atlikti privalomąją karo tarnybą bus kviečiami 19–26 metų vaikinai, pirmenybę teikiant savanoriškai tarnauti norintiems vaikinams ir merginoms. Tarnyba truks 9 mėnesius, ją atlikusiems jaunuoliams suteikiamos valstybės garantijos studijuojant ir įsidarbinant.

Pasak Prezidentės, kariuomenė turi pasirengti priimti šauktinius ir užtikrinti sklandų bei skaidrų jų atrankos procesą. Taip pat būtina peržiūrėti Karo prievolės įstatymą gerinant paskatas ir didinant jaunuolių motyvaciją privalomajai karo tarnybai.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!