- Reklama -
Prezidentė pasveikino D. Trumpą su JAV Nepriklausomybės diena. Nuotr. iš lrp.lt
Prezidentė pasveikino D. Trampą su JAV Nepriklausomybės diena. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė savo ir visų šalies žmonių vardu pasveikino Jungtinių Amerikos Valstijų Prezidentą Donaldą Trampą su 242-osiomis Nepriklausomybės metinėmis.

Linkėdama sėkmės, vienybės, taikos ir klestėjimo visiems JAV ir pasaulio amerikiečiams, Prezidentė prisiminė savo vizitą ir susitikimą su Prezidentu D. Trampu Vašingtone šių metų balandį.

Šiemet minint valstybės atkūrimo šimtmetį, šalies vadovė pabrėžė, kad Jungtinių Valstijų žmonių parama mūsų laisvei visuomet buvo ypač brangi Lietuvai, o draugystė ir ryžtas stiprinti dvišalius ryšius yra vienas svarbiausių prioritetų.

Prezidentės teigimu, šiandien saugumo iššūkių akivaizdoje Lietuva palaiko bendrą pasiryžimą didinti finansavimą gynybai, užtikrinti visapusį gynybinį pasirengimą, NATO aljanso karinius pajėgumus ir jų efektyvumą, skirti didesnius resursus kovai su terorizmu ir atsparumo nuo hibridinių grėsmių didinimui.

Valstybės vadovė taip pat pabrėžė, jog Lietuva labai vertina  augantį dvišalį dialogą su JAV energetikos, verslo, gynybos, karinio bendradarbiavimo, kibernetinio saugumo srityse. Pasak Prezidentės, Jungtinių Valstijų sprendimas išlaikyti karines pajėgas mūsų regione yra ne tik draugystės, solidarumo, bet ir tvirtas atgrasymo simbolis, Baltijos šalių saugumo garantas.

Lietuvos vadovė tikisi, kad  bendri ilgalaikiai tikslai ir interesai padės rasti atsaką į šių dienų iššūkius, užtikrinant abipusiškai naudingo bendradarbiavimo plėtrą, atveriant Lietuvos ir JAV piliečiams dar daugiau galimybių stiprinti savo valstybes,  skatinant jų ekonomikos augimą bei ugdant laisvės vertybes.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!