- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Prokurorų profesinės sąjungos atstovais dėl svarbiausių prokuratūros sistemos problemų ir aptarė, kokių pokyčių reikia nedelsiant imtis, siekiant užtikrinti efektyvią ir kokybišką prokuratūros veiklą. G.Savickio nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Prokurorų profesinės sąjungos atstovais dėl svarbiausių prokuratūros sistemos problemų ir aptarė, kokių pokyčių reikia nedelsiant imtis, siekiant užtikrinti efektyvią ir kokybišką prokuratūros veiklą. Prokurorų profesinė sąjunga vienija visų prokuratūros grandžių prokurorus, jos atstovai priklauso visoms svarbiausioms prokuratūros komisijoms ir darbo grupėms.

Pasak Prezidentės, pastaruoju metu prokuratūros sistemoje įvyko reikšmingų pokyčių. Dvigubai sumažinus vadovų skaičių, padidėjo tiesiogiai su bylomis dirbančių prokurorų – prieš prokuratūros reformą buvo net 190 vadovų, kai kurie jų vadovavo vos 3 prokurorams. Taip pat prokuratūra dirba gerokai efektyviau – pernai buvo ištirta daugiausia nusikaltimų per visą nepriklausomybės laikotarpį.

„Lietuva negali sau leisti turėti didžiausią Europos Sąjungoje prokurorų skaičių. Valstybei reikia sąžiningų, profesionalių ir žmogaus teises gerbiančių prokurorų. Prokuratūra privalo keistis ir išgyvendinti sovietinius laikus menantį baudžiamąjį persekiojimą. Prokurorai turi matyti ne tik įstatymo raidę, bet ir turinį. Žmonių pasitikėjimas ir reputacija yra pačių pareigūnų rankose”, – sako Prezidentė.

Pasak Prezidentės, prokurorų savivaldos funkcija yra ne ginti prokurorų privilegijas, o gerinti prokuratūros veiklą. Kiekvienas prokuroras yra atsakingas už žmogaus ir viešojo intereso gynimą. Konstitucija garantuoja prokurorui nepriklausomumą, tačiau nesuteikia laisvės prieš korupciją ir nekompetenciją.

Siekiant užtikrinti kokybišką prokuratūros darbą, Prokurorų profesinė sąjunga taip pat turi imtis atsakomybės ir reikalauti daugiau dėmesio skirti ir kvalifikacijos kėlimui – tai turi tapti pareiga kiekvienam prokurorui.

Būtinos esminės permainos ir prokurorų veiklos vertinime. Per pastaruosius trejus metus visoje institucijoje tik 1 prokuroras buvo įvertintas nepatenkinamai. Pasak Prezidentės, prokurorų darbo vertinimas turi būti realus, o ne formalus.

Prezidentė taip pat pabrėžia, kad būtina užkirsti kelią prokurorų daromiems pažeidimams ikiteisminiuose tyrimuose.

„Aukštesnieji prokurorai, matydami neteisėtus kolegų sprendimus ar veiksmus, turi juos panaikinti, o ne laukti, kol sprendimą priims teismas. Atsakomybę už prokuratūros darbą turi jausti kiekvienas prokuroras”, – sako Prezidentė.

Prezidentė artimiausiu metu susitiks su prokuratūros vadovybe ir aptars svarbiausias problemas ir būtiniausius pokyčius.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!