- Reklama -
Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Seimo pavasario sesijos darbų programą siūlo įtraukti įstatymų pataisas, kurios pagreitins Registrų centro ir profesinio mokymo sistemos pertvarkas. Nuotr. iš lrp.lt
Prezidentė į Seimo pavasario sesijos darbų programą siūlo įtraukti įstatymų pataisas, kurios pagreitins Registrų centro ir profesinio mokymo sistemos pertvarkas. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė į Seimo pavasario sesijos darbų programą siūlo įtraukti įstatymų pataisas, kurios pagreitins Registrų centro ir profesinio mokymo sistemos pertvarkas.

Kad valstybei nebereikėtų pirkti duomenų iš savęs ir taip švaistyti milijonus, Prezidentė imasi neefektyvia veikla pagarsėjusio Registrų centro pertvarkos. Prezidentės teikiamos įstatymų pataisos leis valstybei ir savivaldybėms naudotis valstybės registrų duomenimis nemokamai, užtikrins kokybiškas paslaugas žmonėms bei skaidrų ir racionalų valstybės lešų naudojimą.

Siekiant didinti jaunimo užimtumą, šalies konkurencingumą ir atliepti valstybės poreikius, Prezidentė inicijuoja Profesinio mokymo įstatymų pataisas. Siūloma reformuoti profesinio mokymo finansavimą ir depolitizuoti šių mokyklų valdymą, orientuoti profesinį mokymą į pameistrystę, suteikti galimybę jaunam žmogui įgyti ne tik profesinių žinių, bet ir išmokti jas pritaikyti prie nuolat besikeičiančios rinkos.

Taip pat Seimo sprendimo laukia net 24 anksčiau Prezidentės pateiktos teisinės iniciatyvos, susijusios su skaidrumo užtikrinimu ir viešojo sektoriaus pertvarka, vaikų interesų apsaugos ir socialinio saugumo didinimu, korupcijos mažinimu ir atsakomybės už finansinius nusikaltimus griežtinimu.

Prezidentė Seimui jau yra pateikusi įstatymų pataisas dėl politikų labdaros fondų veiklos skaidrumo ir viešumo, taip pat pasiūliusi palaipsniui nutraukti amžinų vadovų tradicijas visame viešajame sektoriuje pradedant švietimo įstaigomis bei valstybės ir savivaldybių valdomomis įmonėmis.

Šalies vadovė taip pat yra pateikusi pataisas, kuriomis pasiūlyta sugriežtinti bausmes už didelio masto mokesčių vengimą ir užtikrinti galimybę ikiteisminius tyrimus dėl didelę žalą padariusių nusikaltimų užbaigti už akių, kai įtariamieji nuo teisingumo slapstosi užsienyje.

Siekiant stiprinti vaiko teisių apsaugą, Prezidentė Seimui yra pateikusi įstatymų pataisas dėl vaikų globos pertvarkos spartinimo ir Baudžiamojo proceso kodekso pataisas dėl nukentėjusių ar liudijančių vaikų apklausų vykdymo pasitelkus profesionalų psichologą.

Seimo sprendimo laukia ir Prezidentės pateiktos pataisos dėl teismų veiklos atvirumo ir viešumo. Ši teisinė iniciatyva, įtvirtinanti galimybę transliuoti, filmuoti ar fotografuoti teismo sprendimo paskelbimą, parlamente buvo užregistruota beveik prieš 2 metus.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!