- Reklama -

Pasaulinėje aukšto lygio Jungtinių Tautų darnaus vystymosi konferencijoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė kalbą Moterų pasaulio lyderių renginyje. Prezidentūros nuotr.

Pasaulinėje aukšto lygio Jungtinių Tautų darnaus vystymosi konferencijoje dalyvaujanti Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasakė kalbą Moterų pasaulio lyderių renginyje. Šalies vadovė aptarė faktinę moterų teisių padėtį pasaulyje, lyčių lygybę įteisinančius teisės aktus ir nevyriausybinių organizacijų vaidmenį.

Prezidentė pabrėžė, jog vien oficialios statiskos nepakanka realiai moterų ir lyčių lygybės padėčiai pasaulyje įvertinti ir pasiūlė sukurti internetinį žmogaus teisių žemėlapį.

“Norint įvertinti tikrąją žmogaus teisių padėtį, leiskime moterims kalbėti pačioms, pavyzdžiui sukurkime internetinį pasaulio žmogaus teisių žemėlapį. Jeigu turime internetinius žemėlapius, atspindinčius pasaulinę pajamų nelygybę, kodėl neturėti žemėlapio, kuriame būtų parodyta lyčių nelygybė? Mes kviečiame gyventojus internete pranešti apie kyšininkavimo atvejus, tad kodėl nesukūrus tinklalapio, kuriame būtų galima informuoti apie lyčių diskriminacijos atvejus? Ir kalbu apie tai be jokių iliuzijų, kad viskas greitai išsispręs. Tai – tik įrankis, vienas iš daugelio, leidžiantis ištirti tikrąją situaciją naudojantis moderniomis technologijomis,”- sakė Lietuvos vadovė.

Vien priimtų dokumentų ir vykdomų politikų, pasak Prezidentės, nepakanka, kad problemos išsispręstų. Reikalingas inovatyvus kūrybiškas požiūris. Šalies vadovė taip pat pabrėžė, kad egzistuojant daugybei tarptautinių ir nacionalinių teisės aktų moterų teisių bei lyčių lygybės klausimais, būtina savo pastangas koncentruoti į realų jų įgyvendinimą, o ne vis priiminėti naujus.

Prezidentės teigimu, politinė valia, konstruktyvus institucijų darbas negali būti sėkmingas be galingo variklio – nevyriausybinių moterų organizacijų. Realiam lyčių lygybės įgyvendinimui yra svarbi efektyvi tarptautinių organizacijų, vyriausybių ir nevyriausybinių organizacijų sąveika, ypač sprendžiant tokius klausimus kaip prekyba žmonėmis ir kitus, nacionalines valstybių sienas peržengiančius klausimus.

Valstybės vadovė taip pat paminėjo, jog 2013 metais Lietuva pirmininkaus Europos Sąjungai ir vienas iš pirmininkavimo tikslų bus kontroliuoti, kaip lyčių lygybės klausimai sprendžiami Europoje.

Renginyje pasirašyta bendra deklaracija „Ateitis, kurios nori moterys: kvietimas imtis veiksmų” (“The future women want: A call to action”), raginanti imtis atsakingų veiksmų įgyvendinant moterų teises.

Renginyje dalyvauja Pasaulio Moterų lyderių tarybos kuriai priklauso ir Lietuvos vadovė, narės – Brazilijos Prezidentė Dilma Rousseff, Argentinos Prezidentė Christina Fernandez de Kirchner, Kosta Rikos Prezidentė Laura Chinchilla Miranda, Šveicarijos Prezidentė Eveline Widmer-Schlumpf, Jamaikos premjerė Portia Simpson-Miller, Australijos premjerė Julia Gillard, Danijos premjerė Helle Thorning-Schmidt, Trinidado ir Tobago premjerė Kamla Persad-Bissessar, Tarptautinio valiutos fondo vadovė Christine Lagarde ir buvusi Suomijos Prezidentė Tarja Halonen.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!