- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentūros nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė kovo 26-27 dienomis dalyvaus Pietų Korėjos sostinėje Seule vyksiančiame Branduolinio saugumo viršūnių susitikime. 53 valstybių vadovai ir tarptautinių organizacijų (TATENA, JT, ES, Interpolas) atstovai aptars, kaip sutelktomis pastangomis užtikrinti branduolinį saugumą, kad pasaulyje plačiai naudojamos branduolinės medžiagos nepatektų į kontrabandininkų ir teroristų rankas.

Susitikime taip pat bus aptariamos branduolinės saugos problemos – pabrėžiama būtinybė visoms pasaulio atominėms elektrinėms taikyti aukščiausius saugos reikalavimus. Siekiama užtikrinti, kad visoms pasaulio valstybėms, plėtojančioms branduolinę energetiką, šie reikalavimai būtų privalomi, o tarptautinės organizacijos (tokios kaip TATENA) tikrintų ir prižiūrėtų, kaip šių reikalavimų laikomasi.

Prezidentė susitikime pristatys praktinį Lietuvos indėlį kovojant su branduolinių medžiagų kontrabanda tarptautiniu lygiu ir naują iniciatyvą kurti Branduolinio saugumo kompetencijos centrą Lietuvoje, kuris ateityje galėtų tapti regioniniu.

Šalies vadovė susitiks su TATENA generaliniu direktoriumi Yukia Amano, aptars saugumo reikalavimų taikymą šalia Lietuvos planuojamose Astravo ir Kaliningrado atominėse elektrinėse.

Branduolinio saugumo viršūnių susitikime veiks vaikų piešinių paroda „Saugus atomas”, kurioje bus eksponuojami ir 3 vaikų iš Lietuvos piešiniai.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!