- Reklama -

Susitikime Lietuvos ir Ukrainos prezidentai aptars Ukrainos saugumo ir ekonominio savarankiškumo stiprinimą. Nuotr. iš www.lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį, gruodžio 2 d., susitiks su darbo vizito į Lietuvą atvyksiančiu Ukrainos Prezidentu Petro Porošenka. Šalių vadovai dalyvaus aštuntajame Lietuvos ir Ukrainos Prezidentų tarybos posėdyje.

Susitikime Prezidentai aptars Ukrainos saugumo ir ekonominio savarankiškumo stiprinimą. Lietuvos – Ukrainos prezidentų taryba vyksta sudėtingu Ukrainai metu. Šalies rytuose tęsiasi karinė agresija, ugnies nutraukimo susitarimas yra nuolat pažeidinėjamas, daugėja žmogaus teisių pažeidimų okupuotame Kryme, Ukrainai grasinama ekonomine ir energetine blokada.

Šalių vadovai kalbėsis apie Ukrainos pasirengimą įgyvendinti Laisvosios prekybos susitarimą su Europos Sąjunga, kuris įsigalios nuo kitų metų pradžios. Šis susitarimas atvers naujų galimybių Ukrainai dalyvauti ES rinkoje ir sumažins ekonominę priklausomybę nuo Rusijos.

Prezidentai taip pat aptars ekonominių ir teisinių reformų įgyvendinimą Ukrainoje, kovą su korupcija šalyje. Lietuva tvirtai remia glaudesnę Ukrainos integraciją į ES ir padeda atlikti būtinas pertvarkas, dalydamasi savo patirtimi, teikdama ekspertinę ir finansinę pagalbą. Lietuvos suteikta parama Ukrainos valstybinio sektoriaus reformoms ir pagalba nuo karo nukentėjusiems žmonėms siekia 1,5 milijono eurų.

Vilniuje Prezidentė drauge su Ukrainos vadovu taip pat atidarys pirmąjį Lietuvos ir Ukrainos ekonomikos forumą. Pasak šalies vadovės, Lietuva gali tapti vartais Ukrainos verslui, siekiančiam plėtoti veiklą Europoje. Lietuvos ir Ukrainos verslo bei prekybos ryšiai nuolat stiprėja – per pastaruosius penkerius metus prekyba padidėjo 54 procentais ir dabar viršija milijardą eurų.

Ukrainos Prezidento darbo vizito Lietuvoje metu taip pat bus pasirašyta kultūrinio bendradarbiavimo programa 2016–2020 metams, kuri dar labiau sustiprins dvišalius ryšius kultūros ir meno srityse.

LRP inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!