- Reklama -
Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito vyksta į Vatikaną, kur penktadienį, gegužės 6 d. dalyvaus iškilmingoje Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo Popiežiui Pranciškui ceremonijoje. Nuotr. iš lrp.lt
Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito vyksta į Vatikaną, kur dalyvaus iškilmingoje Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo Popiežiui Pranciškui ceremonijoje. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė darbo vizito vyksta į Vatikaną, kur penktadienį, gegužės 6 d. dalyvaus iškilmingoje Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo įteikimo Popiežiui Pranciškui ceremonijoje.

„Politikos Oskaru” vadinamas apdovanojimas šiemet skirtas Šventajam Tėvui už jo moralinį autoritetą ginant pamatines ES vertybes – taiką, laisvę, žmogaus teises ir demokratiją.

Kaip teigiama oficialiame Tarptautinio Karolio Didžiojo apdovanojimo pranešime, Popiežius skleidžia gailestingumo ir tolerancijos žinią, pabrėžia Europos vienybės ir solidarumo poreikį.

Pokario metais įsteigtas Karolio Didžiojo apdovanojimas yra vienas aukščiausių politinių įvertinimų, kurį skiria Vokietijos Acheno miesto žmonės už ypatingus nuopelnus Europos vienybei, draugystės ir ryšių tarp tautų stiprinimą. Antrojo pasaulinio karo nualintoje Europoje šis apdovanojimas tapo solidarumo ir tarpusavio supratimo simboliu.

Už indėlį siekiant visos Europos vienybės ir ekonominio stabilumo, tvirtą lyderystę įveikiant sudėtingą finansinę krizę šis garbingas apdovanojimas 2013 m. įteiktas Lietuvos Respublikos Prezidentei Daliai Grybauskaitei.

Praeityje Karolio Didžiojo apdovanojimas įteiktas Popiežiui Jonui Pauliui II, Europos Sąjungos įkūrėjams – Jeanui Monnet, Konradui Adenaueriui, Robertui Schumanui, taip pat Didžiosios Britanijos Premjerui Winstonui S. Churchilliui, JAV Prezidentui Billui Clintonui, Čekijos humanistui ir šios šalies vadovui Vaclavui Havelui, Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, Nyderlandų Karalienė Beatričei ir daugeliui kitų iškilių politikų.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!