- Reklama -
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi apdovanojo Vokietijos Federacinės Respublikos Kanclerę Angelą Merkel.  Nuotr. iš lrp.lt
Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi apdovanojo Vokietijos Federacinės Respublikos Kanclerę Angelą Merkel. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė Vytauto Didžiojo ordino Didžiuoju kryžiumi apdovanojo Vokietijos Federacinės Respublikos Kanclerę Angelą Merkel. Vienas aukščiausių Lietuvos valstybės apdovanojimų Vokietijos vadovei įteiktas už atsakingą europinę lyderystę ir asmeninį indėlį stiprinant abiejų šalių politinį, gynybos, ekonominį, kultūrinį ir visuomeninį bendradarbiavimą.

Prezidentės teigimu, valstybinis apdovanojimas – padėka Vokietijos Kanclerei mūsų valstybės ir žmonių vardu už jos pastangas stiprinant Lietuvos ir visos Europos saugumą. Atsakinga ir drąsi Kanclerės pozicija daug prisidėjo prie Vokietijos sprendimo vadovauti priešakinių NATO pajėgų batalionui Lietuvoje. Grėsmių akivaizdoje jaučiame tvirtą Vokietijos paramą ir žinome, kad šia šalimi galime pasikliauti.

Vokietija supranta mūsų regionui ir visai Europai kylančius saugumo iššūkius. Dirbame išvien atremdami kibernetines ir informacines grėsmes, siekdami dar daugiau NATO gynybos priemonių regione.

Vokietijos Kanclerė Angela Merkel – atsakingos europinės lyderystės pavyzdys. Vokietija niekuomet nedvejojo įvardyti Rusijos atsakomybės dėl vykdomos agresijos Ukrainoje, o tvirta ir principinga jos pozicija padeda išlaikyti ES Rusijai taikomas sankcijas. Lietuva ir Vokietija taip pat sutaria dėl būtinybės stiprinti ES gynybinius pajėgumus ir Europos žmonių saugumą, skatinti ES konkurencingumą, plėtoti laisvąją prekybą.

Glaudūs abiejų valstybių santykiai atsispindi ir verslo bei žmonių ryšiuose. Vokietija yra viena svarbiausių Lietuvos ekonominių partnerių, kurios investicijos viršija 1,2 mlrd. eurų. Vokietijos kapitalo įmonės Lietuvoje yra sukūrusios per 17 tūkst. darbo vietų. Intensyviai vyksta ir visuomeninis, kultūrinis, mokslinis bendradarbiavimas. Lietuvos ir Vokietijos mokslininkai įgyvendina apie 50 bendrų tyrimo projektų, užmegzta beveik 60 miestų partnerysčių, Vokietijos keliautojai mielai renkasi Lietuvą – jų praėjusiais metais atvyko daugiau nei 170 tūkstančių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!