- Reklama -

R.Juknevičienė abejoja, ar KAM ministras J.Olekas sugebės įgyvendinti Valstybės gynimo tarybos sprendimą dėl šauktinių. KK nuotr.

Šiandien Valstybės gynimo taryba (VGT) priėmė sprendimą, kuriame nutarė, kad šaukimas į karinę tarnybą turi būti visam laikui, o ne laikinas.

„Sveikinu šį svarbų Lietuvos gynybai ir priešo atgrasymui sprendimą. Pakankamo dydžio rezervo rengimas yra vienas iš Krašto apsaugos prioritetų šiandien. NATO partneriai labai teigiamai vertino šauktinių grąžinimą, todėl jiems buvo nesuprantami siūlymai vėl jų atsisakyti, – sako Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Rasa Juknevičienė. – Gerai gynybai parengta visuomenė kartu su stipria, gerai apginkluota reguliariosios kariuomenės dalimi, yra tinkamas būdas parodyti mus pasiryžusiems ginti partneriams, kad gerai suprantame savo krašto geopolitinę situaciją ir prisiimame pakankamą atsakomybę“.

VGT kiekvienais metais svarsto, kokio dydžio turėtų būti Lietuvos kariuomenė ateinančiais metais ir perspektyviniai dydžiai po šešerių metų. Šis projektas yra parengiamas Krašto apsaugos ministerijoje, jį svarsto VGT ir Vyriausybė, o galutinai priima Seimas.

Juozo Oleko vadovaujama ministerija į VGT pateikė įstatymo projektą, kuriame buvo ir toliau siūloma atsisakyti šauktinių po penkerių metų. Atkreiptinas dėmesys, kad pirmąkart istorijoje šis ministerijos projektas nėra derintas su Kariuomenės vadu.

R. Juknevičienė pabrėžia, kad verta žinoti, kaip šiuo klausimu VGT pasisakė ir balsavo Krašto apsaugos ministras.

„Man neaišku, kaip ministras, nepritariantis esminėms krašto gynybos nuostatoms, neš tokį įstatymą į Seimą ir pristatinės jį Seimo nariams? Ar bandys VGT priimtą sprendimą stabdyti per Seimo daugumos balsavimus Seime? O gal J. Olekas ragins Seime socialdemokratus ir kitus pritarti VGT sprendimui? Prieš keletą mėnesių dėl analogiško įstatymo ragino balsuoti prieš. Dar svarbiau, kiek nuoširdžiai jis nuostatas, kurioms prieštarauja, įgyvendins, jei nepavyks sustabdyti per socialdemokratų kontroliuojamą Seimą? – sako R. Juknevičienė. – Man atrodo, kad atėjo laikas pasiūlyti ministrui apsispręsti, ar jis begali būti ministru. Juk negali žmogus gyventi susidvejinusioje aplinkoje ir daryti tai, kuo jis pats nei tiki, nei nori daryti“.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!