- Reklama -

"Suprantu valstybės vadovų susirūpinimą valstybės gynimo problemomis, bet pasirinktas kelias man atrodo neapgalvotas", - sako Ramūnas Karbauskis

Privalau sureaguoti į Valstybės gynimo tarybos sprendimą dėl privalomos karo tarnybos grąžinimo. Suprantu valstybės vadovų susirūpinimą valstybės gynimo problemomis, bet pasirinktas kelias man atrodo neapgalvotas.

Norėdami sustiprinti Lietuvos gynybines galias ne vien tik profesionalios kariuomenės pagalba, mes turėtume svarstyti variantus, kurie būtų priimtini jauniems žmonėms, neatitraukiant jų nuo studijų, darbinės veiklos, verslo. Tam vertėtų steigti karines katedras universitetuose, kolegijose, profesinėse mokyklose, kad ne tik vaikinai, bet ir merginos gautų pradinį karinį parengimą. Būtina stiprinti savanoriškos karinės tarnybos sistemos aprūpinimą ir kokybę, daug aktyviau į apmokymus įtraukiant moksleivius.

Keistoka klausytis pasiteisinimų, kad į privalomą karinę tarnybą bus pašaukta tik 3000 iš 50000 šauktinio amžiaus vaikinų. Realiai, norint iš esmės pakeisti karinį parengimą valstybėje, tokios apimties privaloma karo tarnyba teleis užlopyti esamos sistemos spragas, bet kokybinio pokyčio neatneš.

Esu tikras, kad Lietuvos jaunimas palaikytų karinius apmokymus integruojant juos į studijų universitetuose, kolegijose, profesinėse mokyklose programą. Tai leistų apmokyti ir merginas, kurios, reikalui esant, gintų savo tėvynę ne blogiau nei vaikinai. Negalime priiminėti sprendimų, kurie paskatins dar didesnę jaunų žmonių emigraciją iš Lietuvos. Perspektyva – 9 mėnesius iškristi iš studijų, darbinės veiklos, verslo, tikrai sukėlė nerimą didelei daliai jaunų žmonių, kurie su malonumu įgytų karinės tarnybos pagrindus studijų laikotarpyje.

Eidami mano siūlomu keliu, mes per ganėtinai nedidelį laiką iš esmės pagerinsime valstybės gynybines galias, skatindami jaunimo patriotizmą, o ne nusivylimą jų atitraukimu nuo gyvenimo tikslų siekimo.

Ramūnas Karbauskis, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!