- Reklama -

Ramūnas Karbauskis. KK nuotr.

Beveik visos Lietuvos ūkininkai pastarosiomis dienomis susidūrė su problema – daugelio rajonų vieškeliuose, arba net asfaltuotuose keliuose, atsirado ženklai draudžiantys važiuoti sunkesnėms nei 8 tonos transporto priemonėms. Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad tokie ženklai užkerta kelią ūkininkams patekti į laukus ir pradėti sėją.

„Mums skambina ūkininkai iš visos Lietuvos. Kiekvienas žino, kad net paprasta sėjamoji ar daugelis traktorių sveria daugiau nei 8 tonas. Ūkininkai neturi pasirinkimo, jie negali nepradėti sėjos – todėl priversti pažeidinėti taisykles. Kas tuos ženklus pastatė ir kodėl – man nesuprantama. Tai visiškas absurdas“, – teigia Ramūnas Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio, ūkininkai informuoja, kad kai kuriuose rajonuose prie laukų jų tyko policija. Kai kuriems jau išrašytos baudos už kelio eismo taisyklių pažeidimus.

„Ūkininkai arba negali patekti į lauką arba iš jo išvažiuoti. Tai padarę iškart susilauktų sankcijų, juo labiau, kad policija to ir laukia. Šiuo metu bandome susisiekti su žemės ūkio ministerija, kad ji kuo skubiau kalbėtų su susisiekimo ministru ir tuoj pat nuimtų ženklus nuo kelių. Vėluojant pavasariui – sėja negali laukti. Mums brangi kiekviena diena“, – sako Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

Minėtų kelio ženklų atsiradimas stebina ir Žemės ūkio rūmų pirmininką Andriejų Stančiką. Jo nuomone, ženklai keliuose galėjo būti pastatyti polydžio metu, siekiant juos apsaugoti.

„Tačiau tai negali būti pasiteisinimas. Žemės ūkio darbai privalo būti pradėti laiku, kitu atveju gresia dideli nuostoliai. Kyla klausimas kas turėtų juos atlyginti – ar susisiekimo ministerija yra pasiruošusi tai padaryti. Grieičiausiai ne“, – teigia A. Stančikas. – „Mes neturime laiko laukti, rašyti raštų ir tikėtis atsakymo – mums būtina, kad –ženklai būtų nuimti tuojau pat, o policija informuota nebausti ūkininkų. Tai artimiausiu metu ir ketinu perduoti susisiekimo ministrui“.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga šiuo metu bando susisiekti su atsakingais pareigūnais ir išspręsti ūkininkams svarbią problemą.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!