- Reklama -

Finansų ministras R.Šadžius. KK nuotr.

Šiandien pasitarime Vyriausybė pritarė Europos Komisijos sprendimui, kartu su Europos Centriniu Banku ir Tarptautiniu valiutos fondu pradėti derybas su Graikija dėl paramos iš Europos stabilumo mechanizmo (ESM).

Lietuvos ministrų kabinetas taip pat pritarė, kad ESM vykdantysis direktorius parengtų susitarimo dėl finansinės paramos programos projektą, kuriame bus nustatyti finansiniai terminai ir sąlygos bei išdėstomos siūlomos priemonės.

„Noriu pabrėžti, kad mūsų šaliai paramos suteikimas Graikijai iš ESM papildomai nieko nekainuos, tad kviečiu politikus nespekuliuoti šia tema ir neklaidinti visuomenės“, – sako Ministrą Pirmininką pavaduojantis finansų ministras Rimantas Šadžius.

ESM teikia finansinę pagalbą euro zonos šalims, kurios susiduria finansiniais sunkumais. ESM skolinimo pajėgumas yra 500 mlrd. eurų, iš jų panaudota kiek mažiau nei 50 mlrd. eurų. Dabartinio įmokėtojo kapitalo visiškai pakanka padengti likusią maždaug 450 mlrd. eurų ESM skolinimo galimybę. Tuo tarpu įmokėtasis kapitalas skolinant pinigus euro zonos valstybei nėra naudojamas.

Pagal ESM sutartį, visos euro zonos šalys privalo prisijungti prie ESM. Lietuva prisijungė prie euro zonos 2015 metų sausio 1 dieną, o ESM nare tapo vasario 3 dieną. Lietuva turi įmokėti 327,2 milijonų eurų įmoką į ESM įmokėtiną kapitalą, kuris suteikia garantiją ESM išleidžiamiems vekseliams ir obligacijoms. Ši suma bus sumokėta dalimis per penkerius metus, t.y. 65,4 milijonai eurų pamečiui. Pirmoji įmoka buvo pervesta š.m. vasario 11 dieną.

LRV inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!