- Reklama -

KK nuotr.

Ketvirtadienį Seimo posėdyje Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija vieningai palaikė Energetikos laikinosios komisijos išvadas.

Komisija atliko didžiulį ir svarbų darbą, nustatė buvusios energetikos strategijos neefektyvumo priežastis. Komisija nagrinėjo 21 klausimą.

Socialdemokrato A. Skardžiaus vadovaujamos komisijos darbo metu pradėti 3 ikiteisminiai tyrimai; kreiptasi dėl 6 teisminių tyrimų; energetikos įmonės pradėjo skelbti viešus konkursus, kas įneš skaidrumo visame sektoriuje.

Komisijos išvadose teigiama, kad buvusi konservatorių ir liberalų Vyriausybė būdama energetikos įmonių savininke, piktnaudžiavo savo padėtimi. Energetikos ministerija 2009-2012 metais neužtikrino tinkamo valstybės turto valdymo: nevertino realios kontroliuojamų įmonių finansinės padėties, nebuvo nustačiusi daugelyje energetikos įmonių valdybų kompetencijos ribų, neužtikrino efektyvaus energetikos sektoriaus įmonių valdymo plačiąja prasme ir savo įgaliojimų ribose.  Buvusi Energetikos ministerija metus laiko vilkino Seimui pateikti Vyriausybės išvadą Atsinaujinančių išteklių energetikos įstatymo projektui.

Dėl numanomo daugiau kaip 300 milijonų litų išlaidavimo Komisija siūlo valstybės kontrolei atlikti valstybinį auditą visoje eilėje klausimų, taip pat Generalinei prokuratūrai išnagrinėti piktnaudžiavimo atvejus.

Komisija taipogi savo išvadose pabrėžia, kad naujoji  socialdemokratų vadovaujama Vyriausybė suvaldė buvusios Energetikos ministerijos aplaidžiai vykdytos atsinaujinančių energetikos išteklių plėtros pasekmes, tuo išvengiant drastiško elektros kainų vartotojams didėjimo.

Energetikos laikinoji komisija nurodo, kad tolimesni Vyriausybės prioritetai yra sudėlioti teisingai: įgyvendinant strateginius projektus, užtikrinant valstybės energetinį saugumą, siekiant galutinio tikslo – sumažinti kainas vartotojams ir padidinti šalies ūkio efektyvumą bei konkurencingumą. O taip pat užtikrinti, kad energetikos įmonių investicijos, kurių veikla yra reguliuojama, prieš pradedant jas įgyvendinti turi būti suderintos su VKEKK.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!