- Reklama -

KK nuotr.

Seimo nariai Algis Strelčiūnas, Aurelija Stancikienė, Pranas Žeimys, Linas Balsys, Gintaras Steponavičius, Arvydas Vidžiūnas, Naglis Puteikis, Vitalijus Gailius, Milda Petrauskienė, Emanuelis Zingeris, Liutauras Kazlavickas, Eduardas Šablinskas, Rimantė Šalaševičiūtė, Andrius Palionis, Artūras Skardžius, Giedrė Purvaneckienė, Mantas Adomėnas, Agnė Bilotaitė, Kazimieras Kuzminskas, Kazys Starkevičius, Kęstutis Masiulis, Dainius Kreivys viešai kreipėsi į Vyriausybę, jai pavaldžias institucijas bei visuomenę, atkreipdami dėmesį į tai, kad Vilniaus aplinkos apsaugos departamento 2012 m. lapkričio 21 d. priimta išvada atliekų rūšiavimo, deginimo gamyklas prie Gariūnų statyti be poveikio aplinkai vertinimo yra prieštaraujanti visuomenės lūkesčiams ir sveikai logikai.

Viešame pareiškime Seimo nariai nurodo, kad UAB „VAATC“ žemės sklype Jočionių g. 13, Vilniuje, ketinama statyti ir eksploatuoti komunalinių atliekų mechaninio biologinio apdorojimo įrenginius (KAMBAĮ). Tačiau Vilniaus regiono aplinkos apsaugos departamentas 2012 m. lapkričio 21 d. priėmė galutinę atrankos išvadą, kad šiam objektui poveikio aplinkai vertinimas yra neprivalomas.

Pareiškime nuogąstaujama, kad dėl didelio srauto atliekų, pervežamų iš nežinomų vietovių į Vilniaus miesto teritoriją, planuojama įmonė faktiškai veiktų kaip regioninis sąvartynas. Vilniaus miesto ir regiono gyventojams toks atliekų tvarkymas galėtų grėsti bakteriologine, virusologine, chemine ir kitokia tarša.

Pareiškime pažymima, kad Lietuvoje atliekų tvarkymas pagal ES reikalavimus yra ignoruojamas, o prioritetas suteikiamas kenksmingiausiam ir brangiam metodui, kurį atkakliai „perša“ interesų grupė, norinti perimti ne tik Vilniaus šilumos ūkį, atliekų tvarkymą jas deginant, bet ir kitus komunalinius patarnavimus.

Seimo nariai mano, kad Vilniaus mieste neturėtų būti statoma atliekų rūšiavimo, deginimo gamykla ir tuo labiau, be poveikio aplinkai vertinimo.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!