- Reklama -

Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo į Seimo rudens sesijos darbų programą įrašyti šešių rengiamų įstatymų pakeitimų ir papildymų projektus bei devynias anksčiau inicijuotas įstatymines iniciatyvas. Nuotr. iš lrp.lt

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė siūlo į Seimo rudens sesijos darbų programą įrašyti šešių rengiamų įstatymų pakeitimų ir papildymų projektus bei devynias anksčiau inicijuotas įstatymines iniciatyvas.

Prezidentės įstatymų iniciatyvomis bus siekiama įtvirtinti skaidrumo, teisingumo ir atsakomybės principus socialinės apsaugos, teisės, sveikatos ir švietimo srityse.

Teisinei sistemai tobulinti Prezidentė teikia Baudžiamojo kodekso pataisą, numatančią galimybę taikyti baudžiamąją atsakomybę už sukčiavimą, turto pasisavinimą ir turto iššvaistymą, neatsižvelgiant į jas padariusių asmenų pilietybę ir gyvenamąją vietą, taip pat į vietą, kurioje padarytas nusikaltimas.

Atsakomybės ir atsparumo korupcijai siekiama Advokatūros įstatymo, Antstolių įstatymo ir Notariato įstatymo straipsnių pakeitimo ir papildymo projektais, kurių tikslas – užtikrinti, kad advokatūroje, notariate ir antstolių sistemoje dirbtų tik nepriekaištingos reputacijos ir sąžiningi asmenys.

Prezidentės rengiami pasiūlymai dėl neįgalumo nustatymo užkirs kelią korumpuotiems ir subjektyviems sprendimams skiriant netekto darbingumo išmokas ir padidins medikų atsakomybės reikalavimus.

Viena svarbiausių Prezidentės įstatyminių iniciatyvų – kokybiškų sveikatos priežiūros paslaugų užtikrinimas. Dabar skirtingose gydymo įstaigose pacientų laukimo eilės skiriasi kelis kartus, be to, pasitaiko, kad eilės patekti žmogui pas gydytoją sukuriamos dirbtinai. Todėl Prezidentė teikia įstatymo iniciatyvą, kuri įtvirtintų konkretų terminą, per kurį būtų privalu suteikti gydymo paslaugą žmonėms.

Mažiau abejingumo turėtų likti ir švietimo įstaigų aplinkoje, kad vaikai joje nesusidurtų su patyčiomis ir smurtu. Prezidentė siūlo sukurti prevencinę sistemą švietimo srityje, kad patyčių problema, pareikalavusi niekuo nepateisinamų aukų, būtų sprendžiama kompleksiškai.

Seimo politinės valios tebelaukia dar devynios anksčiau Prezidentės teiktų įstatymų iniciatyvos. Tarp jų – Šeimynų įstatymo, Išmokų vaikams įstatymo, Socialinių paslaugų įstatymo ir Civilinio proceso kodekso pataisos, kurios leistų paspartinti vaikų globos problemų sprendimus. Artėjant naujiems parlamento rinkimams didelį aktualumą įgauna Seimo rinkimų ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymų pataisos, kurios užtikrintų didesnį rinkimų skaidrumą.

Seimui taip pat yra anksčiau pateiktos Pilietybės įstatymo, Valstybės tarnybos įstatymo, Įmonių bankroto įstatymo pataisos bei grąžintos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos su pasiūlymais.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!