- Reklama -

LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Prezidentūros archyvo nuotr.

Seimui teikiamos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos Akcinių bendrovių įstatymo pataisos, kuriomis siekiama užkirsti kelią įmonių savininkams vengti mokesčių piktnaudžiaujant metinėmis išmokomis (tantjemomis) bei užtikrinti sąžiningą pelno padalijimą tarp stambiųjų ir smulkiųjų įmonės akcininkų.

Pagal dabar galiojantį įstatymą, metinės išmokos (tantjemos) iš paskirstytojo pelno yra mokamos stebėtojų tarybos ar valdybos nariams, darbuotojų premijoms ir kitiems tikslams. Jau dabartinės įstatymo nuostatos numato, kad valdybos ir stebėtojų tarybos nariams metinėms išmokoms negali būti skirta daugiau kaip 20 procentų pelno, o teikiamos pataisos dar labiau sugriežtina tantjemų išmokėjimą, numatant, kad jos išmokamos tik tuo atveju jei bus išmokėti dividendai, ir joms skirta dalis turi būti ne didesnė kaip 1/3 dividendams išmokėti skirtos sumos.

Šalies vadovės teigimu, sąžiningai sumokėti mokesčius nuo pajamų privalo ne tik paprasti piliečiai, bet ir didelį pelną gaunantys stambieji akcininkai, įmonių vadovai. Priimti pakeitimai panaikins bendrovių savininkų galimybę siekti mokestinės naudos, kai vietoj dividendų ar kaip dalis atlyginimo, vadovams išmokamos mažesniu mokesčiu apmokestinamos išmokos (tantjemos).

„Tantjemos tapo mokestine landa, kuria pasinaudoję stambių įmonių savininkai ir vadovai valstybei sumoka mažiau mokesčių nuo pajamų, todėl būtina panaikinti įstatymo spragas, siekiant užkirsti kelią galimam mokesčių vengimui”, – pabrėžė Prezidentė.

Įstatymo pataisos užkirs kelią piktnaudžiauti mokesčiais, užtikrins lygiavertę visų bendrovės akcininkų teisių į bendrovės pelną apsaugą, paskatins aktyvesnes investicijas ir pagerins verslo aplinką.

Prezidentės spaudos tarnybos inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!