- Reklama -
Nesuprasi, ar A.Paleckis - jaunasis socdemas, ar jaunasis konservatorius?

“Rašyk pareiškimą ir dumk iš frakcijos”, – taip Seimo socialdemokratų frakcijos nariui Algirdui Paleckiui pareiškė senas socialdemokratų “vilkas” Algimantas Salamakinas po to, kai A.Paleckis, pasisakydamas dėl balsavimo motyvų, plenarinių posėdžių salėje pasakė, jog Seimui reikėtų palaikyti Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto išvadas dėl VSD. Tuo tarpu "piletininkas" Henrikas Žukauskas patapšnojo A.Paleckiui per kaklą, pasakydamas: "Šaunuolis", – taip tarsi atsidėkojo už socdemo paramą konservatoriams.

Seimo socialdemokratų frakcija, kaip žinia, buvo priėmusi sprendimą nepalaikyti “KGB aktyvisto” A.Matulevičiaus vadovaujamo NSGK išvadų (nes šitas tyrimas, kaip žinia, Seime buvo pradėtas konservatorių iniciatyva ir tikrasis šio tyrimo tikslas – nukreipti visuomenės dėmesį nuo VSD pradėto tyrimo dėl Juro Abromavičiaus susprogdinimo, tilto per Bražuolę susprogdinimo, “Lietuvos ryto” redakcijos susprogdinimo, iš kur siūlai vedė į konservatorių stovyklą), tačiau socdemų frakcijos narys A.Paleckis pasisakė už šitų išvadų parėmimą.

Taigi skilimas Socialdemokratų partijoje – akivaizdus: senieji partijos “vilkai” susikibo su jaunaisiais partijos “ėriukais”. Ir toks nuomonių Seime išsiskyrimas, redakcijos žiniomis, – tai tik partijos “kartų konflikto” pradžia: redakcijos šaltinių duomenimis, Socialdemokratų partijoje iš esmės ketinama pakeisti partijos vadovybę ir perimti partijos valdymą į savo rankas. 

Kaip pranešė redakcijos šaltiniai, “jaunieji” socialdemokratai iki Seimo rinkimų planuoja turėti Socialdemokratų partijos narių gretose kuo daugiau savų, .t.y. “jaunųjų socialdemokratų”, ir demokratiniu keliu – per vidinius partijos rinkimus – nuversti partijos “senius”, kurie sąrašuose į Seimą ar į savivaldybes nenori užleisti vietos “jaunimui”.

“Iki kitų Seimo rinkimų mes inicijuosime kuo daugiau naujų narių įstojimų ir per Seimo rinkimus Socialdemokratų partijos kandidatų sąraše aukščiausiose vietose bus mūsų, partijos “jaunimo”, pavardės”, – taip apie savo planus Socialdemokratų partijoje “Karštam komentarui” pasakojo keli “jaunieji” socialdemokratai, esantys Socialdemokratų partijos kandidatų sąraše į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą ir nepatenkinti, kad “seniai” juos nustūmė į sąrašo galą.

“Vienintelis būdas mums ateiti į politiką – tai išstumti iš partijos valdymo “senius”, – “Karštam komentarui” sakė “jaunieji” socialdemokratai.

Taigi gali būti, kad Socialdemokratų partija, kuri dar kitaip vadinama nomenklatūrininkų partija, iki Seimo rinkimų gali pakeisti savo veidą – tiesiog atjaunėti.

Dabar “jaunųjų” socialdemokratų vienintelė viltis patekti į Vilniaus miesto savivaldybės tarybą – reitingavimo keliu aplenkti socialdemokratų “senius”.

“Mes turime įtikinti rinkėjus, kad nomenklatūra – tai naftalinu kvepianti praeitis, ir kad Socialdemokratų partija gali atsinaujinti tik tuomet, jei per savivaldybių rinkimus balsuos už partijos “jaunimą”. Tą mūsų atstovai, eidami į butus ir kalbėdami su Vilniaus rinkėjais, dabar ir daro. “Seniams” jau būtų pats laikas į pensiją”, – “Karštam komentarui” sakė šaltiniai iš Socialdemokratų partijos.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!