- Reklama -
A.Paleckiui įstrigo Briuselyje girdėtas paaiškinimas, kodėl JAV tieks ginklus Ukrainai. KK nuotr.

“Neseniai teko bendrauti su politologais Briuselyje ir Berlyne. Vakariečiai pirmiausia susitelkę į savas problemas eurozonoje, į ekonomikos augimą. Gyvenimo lygis Vakaruose, nepaisant krizės, kupinas komforto, iš čia ir mąstymo būdas – neskubantis, ramus. Ir eurocentristinis, tai yra, statantis Europą į pasaulio centrą. Nors šis centras slenka pietryčių Azijon”, – savo paskyroje “Facebook” rašo Algirdas Paleckis.

Pasak jo, jie ramiau už mus žiūri į Ukrainą.  “Kariauti, žinoma, niekas nenorėjo, nenori ir nenorės. Šiuo požiūriu jaučiasi kontrastas tarp jų ir dalies mūsiškių. ES branduolys gyvena per daug komfortiškai, kad būtų pasiruošęs kariauti. Na, o vokiečiai po dviejų karų tuo labiau, ir dar su rusais”, – pastebi A.Paleckis.

Anot jo, jei mūsų visuomenėje dažnas sprendžia išgyvenimo klausimą, tai ten, Vakaruose, daugelis vis dar sprendžia klausimą, kokioj tropikų šalyje jam geriau paatostogauti.

“Komforto civilizacija. Esminis jos minusas yra visuminis sumaterialėjimas”, – mano politikas.

“Praktinėje plotmėje mums ir Ukrainai tai reiškia, kad savo saugumo problemas turėsime spręsti patys, tad geriau jų dirbtinai nekelti. Taip, patys, nes pakanka pažiūrėti Vakarų žiniasklaidą, kad suprastum, jog ne tas, oi, ne tas jiems galvoj… Ir geopolitinė jų uoslė apsilpo. Kitaip kaip gi paaiškinti tai, kad ES šitaip neapskaičiavo jos daryto spaudimo V. Janukovičiui pasekmių? Ukraina prieš kelis metus buvo atiduota Europos Komisijos valdininkų, taip pat Lenkijos, Baltijos šalių, Švedijos globon, o, tarkim, Vokietija ir Prancūzija nusišalino, joms tai buvo neįdomu, joms rūpėjo ekonomika. Žodžiu, jei mūsiškiai tikėjosi, kad Ukrainos klausimu jie ras ten palaikymą, jie labai klydo. Vargas Ukrainai. Maidaniškos iliuzijos jau išgaruoja net ir karščiausiose mūsiškių galvose. Ir Amerika vis mažiau dėmesio skiria Europai ir vis daugiau – Azijai”, – socialiniame tinkle rašo A.Paleckis.

“Beje, įstrigo Berlyne girdėtas paaiškinimas, kodėl esą Amerika gali tiekti ginklus Kijevui. Ne tiek dėl Ukrainos palaikymo ar noro atkariauti Donecką. O tam, kad parodytų Rusijai, kad ne Rusija diktuoja tarptautines madas ir darbotvarkę, o ji, Amerika, ir kad nuo jos, nors ir silpstančios, vis dar priklauso pasaulio likimas. Bet mintimis Amerika jau apleido demografiškai ir ūkiškai senstančią Europą ir susitelkė Azijon”, – pastebėjo A.Paleckis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!