- Reklama -
Vytautas Juozapaitis. KK nuotr.
Vytautas Juozapaitis. KK nuotr.

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys profesorius Vytautas Juozapaitis reaguodamas į Kultūros ministerijos kreipimąsi į Vyriausiąją tarnybinės etikos komisiją dėl neva galimo jo viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo pažeidimo ir peržengtų parlamentinės kontrolės ribų, teigė, kad taip Kultūros ministerija siekia nušalinti ministerijos vadovybės galimai neteisėtus veiksmus viešinantį Seimo narį.

„Panašu, kad Kultūros ministerija paralyžiuota ir visas savo ir taip negausias pajėgas skiria žūtbūtinei kovai su mano kukliu asmeniu, o pastaruoju metu – ir su mano šeimos nariais. Aiškumo dėlei informuoju, kad, skirtingai nuo vykdomosios valdžios, būdamas Seimo nariu neturiu jokių galimybių daryti kokią nors finansinę ar kitokią įtaką Kultūros ministerijai ir kitoms ministerijoms, tiesiogiai pavaldžioms institucijoms, išskyrus mano balsavimą priimant bendrą valstybės biudžetą, todėl netgi teorinės interesų konflikto tikimybės nėra ir negali būti. Tokiu atveju, kiekvienas Seimo narys privalėtų nusišalinti nuo tokio balsavimo, nes kiekvienas Seimo narys yra kažkieno tėvas, brolis, sūnus, uošvis, žentas ir kt. Esu deklaravęs savo ryšius su juridiniais asmenimis, su kuriais esu susijęs betarpiškai kaip buvęs steigėjas ar narys, taip pat deklaravau visus įmanomus sandorius su visais juridiniais asmenimis, kaip ir deklaravau visas sumas, susijusias su tokiais sandoriais“, – teigė V. Juozapaitis.

Parlamentaras taip pat teigė, kad tokie valdančiųjų veiksmai jo negąsdina ir apie neteisėtą veiklą Kultūros ministerijoje informuoti visuomenę nesutrukdys.

„Tuo pačiu patikinu tiek Kultūros ministerijos vadovybę, tiek ir Seimo Kultūros komiteto pirmininką, galimai koordinuojantį šią neregėtą kovą su Seimo nariu, principingai iškeliančiu į paviršių galimai neskaidrius ministerijos aukščiausios vadovybės veiksmus, kad tokiais apgailėtinais metodais užčiaupti manęs nepavyks, o ministerijos daromą galimai neteisėtą veiką organizuojant konkursus ar galimai tyčia klaidinant Vyriausybę priimant konkursų aprašą viešinsiu ir kviesiu visus tai daryti. Ir visiškai nepriklausomai nuo mano pareigų Kultūros, Kaimo ar Sveikatos reikalų komitetuose“, – teigė V. Juozapaitis.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!