- Reklama -

Darbo partijos pirmininkas V. Mazuronis. KK nuotr.

Darbo partijos pirmininkas Valentinas Mazuronis kviečia koalicijos partnerius peržiūrėti pabėgėlių kvotą, skirtą Lietuvai, o Vyriausybę Europos Komisijoje pasisakyti už kitokį pabėgėlių krizės suvaldymo planą.

„Dabartinė kvotų skirstymo sistema yra ydinga ir skaldo Europos Sąjungą. Jau ne kartą įsitikinome, kad priverstinis skirstymas atnešė tik dar daugiau problemų: paskatino dar didesnius pabėgėlių srautus, smarkiai padidino saugumo iššūkius ir suskaldė ES narių vieningumą. Jeigu nebus pakeista politika – ES ir Lietuvos laukia labai didelės problemos“, – teigia V. Mazuronis.

Partijos pirmininkas pabrėžia, kad itin didelį nerimą kelia tai, kad Vakarų valstybėse daug metų vykdytos pabėgėlių integracijos programos žlugo: „Jeigu dabartiniai pabėgėliai ir nenusiteikę priešiškai, tai niekas negali garantuoti, kad antroji ar trečioji jų karta nekels problemų. Turtingoms Vakarų Europos šalims nepavyko to pasiekti, dabar to bijo Vidurio ir Rytų Europos šalių piliečiai – dėl to ir priešinasi. Tam pasipriešinti turi ir Lietuva, turi pasipriešinti ir kitos valstybės, galbūt tuomet bus atkreiptas dėmesys, kad didelės dalies ES šalių toks planas netenkina“.

V. Mazuronio teigimu, ES turėtų atsisakyti dabartinio pabėgėlių krizės sprendimo plano ir imtis naujo, kuris būtų gal ir sudėtingesnis, bet spręstų problemą iš esmės. „Savanoriškumo principas gali galioti. Jeigu Vokietijai, Švedijai ar kitoms valstybėms reikia tokiu būdu spręsti savo demografines problemas – tebūnie, tikrai niekas neprieštarauja, tačiau pabėgėlių perteklius privalo būti suvaldytas kitaip: ES išorinių sienų apsauga privalo būti maksimaliai sustiprinta, nei vienas žmogus negali būti praleidžiamas neregistruotas, ekonominiai migrantai turi būti nedelsiant išsiunčiami atgal, o karo pabėgėliai apgyvendinami specialiose gyvenvietėse, bet tik laikinai – tol, kol jų šalyse bus nesaugu. Australija šią problemą išsprendė griežtai, bet efektyviai, kodėl negalime mes? Tai politiškai sunkesnis kelias, bet tikrai geresnis“, – sako V. Mazuronis.

Australija pabėgėlių problemą išsprendė kurdama specialias stovyklas, kuriose apgyvendinami karo pabėgėliai. Stovyklose pastatyti ne tik patogūs būstai, bet ir mokyklos, ligoninės ir t.t. Pabėgėliai neturi teisės migruoti šalyje kur nori. Valstybė laikosi griežtos ekonominių migrantų grąžinimo politikos. Australijos premjeras yra pažymėjęs, kad nepriimdama nei vieno nelegalaus migranto, Australija siunčia aiškią žinią, kad žmonėms neverta plaukti kartu su nelegaliais žmonių gabentojais ir rizikuoti nuskęsti – būtina laikytis reglamentuotos pabėgėlio statuso prašymo tvarkos ir kiekvienam karo pabėgėliui prieglobstis bus suteiktas.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!