- Reklama -

Valdantieji yra pasiruošę balsuoti už parlamentaro Petro Gražulio pašalinimą iš Seimo, sako „laisvietis“ Tomas Vytautas Raskevičius. Pasak jo, tokiam sprendimui reikalingi 85 parlamentarų balsai jau yra užtikrinti.

„Laisvės frakcija vieningai balsuos už mandato panaikinimą. Reikia iš viso 85 Seimo narių, kad būtų panaikintas mandatas ir mano žiniomis, šitas skaičius yra sutartas ir užtikrintas. Gražuliui atėjo galas Seime. (…) Labai džiaugiuosi šiandien tokiu Konstitucinio Teismo sprendimu“, – žurnalistams sakė T. V. Raskevičius.

„Mano vertinimu, balsavimas Seime nėra kažkoks pokštas ar linksmas nuotykis. (…) Jei mes laikome vieną mygtuką ne šiurkščiu pažeidimu, o tiesiog kažkokiu papokštavimu, tai taip papokštavus didelei Seimo narių grupei bus iškreipta Seimo valia“, – pažymėjo jis.

Visgi liberalų frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pažymi, kad pirmiau reikia sulaukti, kad šis klausimas atsidurtų Seimo salėje. Mat, pasak politiko, P. Gražulis Seimo nario mandato dar gali atsisakyti pats. Tokiu atveju P. Gražulis išvengtų draudimo 10 metų kandidatuoti į Seimą.

Bet kuriuo atveju, akcentavo E. Gentvilas, KT sprendimas jau tapo aiškiu precedentu ateičiai.

„Net ir vienkartinis balsavimas, atimant kitam Seimo nariui teisę išreikšti savo nuomonę, yra šiurkštus priesaikos sulaužymas ir Konstitucijos pažeidimas. Visi būsimų Seimų nariai turės žinoti, kad taip negalima elgtis. Konstitucinė doktrina suformuluota“, – sakė E. Gentvilas, pažymėdamas, kad jo atstovaujama frakcija veikiausiai balsuos už mandato panaikinimą P. Gražuliui.

Už mandato atėmimą turėtų balsuoti ir konservatoriai

Konservatorių frakcija Seime taip pat turėtų palaikyti iniciatyvą pašalinti P. Gražulį iš Seimo.

„Dar neturėjom aptarimo, bet nujaučiu balsavimą ir kryptį“, – žurnalistams parlamente sakė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis.

Pasak jo, P. Gražulis balsuodamas už kitus kolegas elgėsi piktybiškai, todėl KT sprendimas yra sveikintinas.

„Faktas, kad (P. Gražulis – ELTA) yra susipažinęs su galiojančiomis normomis, tai netyčiniu žingsniu negali pavadinti. Į tai dėmesį atkreipė ir Konstitucinis Teismas“, – pridūrė G. Landsbergis.

KT antradienį konstatavo, kad sąmoningas balsavimas už kitą Seimo narį prieštarauja Konstitucijai ir priėmė išvadą, kad parlamentaras P. Gražulis pažeidė Konstituciją ir sulaužė Seimo nario priesaiką. Ši KT paskelbta išvada Seimui leis spręsti dėl P. Gražulio mandato panaikinimo. Ši KT išvada yra galutinė ir neginčijama.

Seimas apkaltą parlamento nariui P. Gražuliui pradėjo ir į KT kreipėsi šių metų birželio mėnesį. Parlamentas prašė KT atsakyti, ar P. Gražulio veiksmai, kai šis balsavo už kitą Seimo narį, prieštarauja Konstitucijai. Apkalta P. Gražuliui inicijuota dėl to, kad jis 2022 m. rugsėjį galėjo balsuoti už socdemą Liną Jonauską, taip esą pažeisdamas Konstituciją ir sulaužydamas Seimo nario priesaiką.

Pavasarį, iki Seimui apsisprendžiant dėl kreipimosi į KT, parlamentaras teigė neatmetantis galimybės trauktis iš Seimo iki KT paskelbiant savo sprendimą.

Tam, kad Seimo nariui būtų panaikintas mandatas, reikia 85 parlamentarų balsų.

Viktorija Smirnovaitė
ELTA
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama
- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!