- Reklama -

Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės kvietimu valstybinio vizito į Lietuvą atvyko Suomijos Prezidentas Sauli Niinisto. Dž.G.Barysaitės/lrp.lt nuotr.
Dž.G.Barysaitės/lrp.lt nuotr.
Dž.G.Barysaitės/lrp.lt nuotr.
Dž.G.Barysaitės/lrp.lt nuotr.
Dž.G.Barysaitės/lrp.lt nuotr.
Dž.G.Barysaitės/lrp.lt nuotr.
Dž.G.Barysaitės/lrp.lt nuotr.
Dž.G.Barysaitės/lrp.lt nuotr.

Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė su valstybinio vizito į Lietuvą atvykusiu Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto aptarė kaip stiprinti dvišalius santykius, aštuonių Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) regioninį bendradarbiavimą, priemones ES skolų krizei įveikti. Valstybių vadovai taip pat kalbėjo apie artėjantį Lietuvos pirmininkavimą ES Tarybai ir aktualius energetikos bei verslo klausimus.

„Suomija yra ilgametė ir patikima Lietuvos partnerė. Mus sieja intensyvus bendradarbiavimas visose srityse, vieningas požiūris į ES ateitį ir atsakinga politika. Kartu siekiame, kad Šiaurės Europa ir Baltijos jūros regionas taptų inovatyviu ir sparčiausiai augančiu regionu ES”, – sakė Prezidentė.

Šalies vadovė pabrėžė, jog savo dydžiu ir mentalitetu panašioms, viena šalia kitos esančioms Šiaurės ir Baltijos valstybėms tenka atremti tuos pačius iššūkius – spręsti apsirūpinimo energetiniais šaltiniais, saugumo, migracijos ir kitus klausimus, rūpintis Baltijos jūros švara. Pasak Prezidentės, daug lengviau to siekti, kai dirbama kartu. Todėl glaudus ir intensyvus Šiaurės ir Baltijos šalių dialogas visais lygiais yra Lietuvos užsienio politikos prioritetas.

Aptariant bendradarbiavimą energetikos srityje Prezidentė pabrėžė, kad Suomijos patirtis Lietuvai svarbi kovojant su monopolijomis, užtikrinant konkurenciją ir skaidrumą šilumos ūkyje. Rytoj Klaipėdoje valstybių vadovai atidarys suomių įmonės „Fortum Heat” pastatytą naują termofikacinę elektrinę, kuri užtikrins konkurencines šilumos kainas vartotojams. Lietuvos vadovės teigimu, biokuru ir atliekomis kūrenama jėgainė yra modernus ir efektyvus būdas tvarkyti atliekas.

Prezidentai taip pat aptarė dvišalius verslo ryšius. Šiandien prasideda Lietuvos ir Suomijos verslo forumas. Suomija yra viena didžiausių užsienio investuotojų, mūsų šalyje pirmaujanti pagal investicinių projektų skaičių. Suomių įmonės vykdo aktyvią veiklą atsinaujinančios energetikos, statybinių medžiagų, rūbų, maisto, medžio ir metalo produktų bei transporto srityse.

Suomijos kompanijos modernizuoja ir „Klaipėdos Smeltės” tarptautinį konteinerių skirstymo terminalą. Praplėtus jo aptarnavimo apimtis iki 1 milijono konteinerių per metus, terminalas taps didžiausiu Baltijos regiono, Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos perkrovimo centru.

Šalies vadovė pabrėžė, kad Suomija ir kitos Skandinavijos valstybės Lietuvai gali būti pavyzdys kaip atsakingai, efektyviai ir skaidriai tvarkyti savo verslą. Naujausiame Pasaulio ekonomikos forumo konkurencingiausių ekonomikų sąraše Suomija užima 3-ą vietą. Joje yra labai žemas korupcijos lygis, valstybės ir privataus sektoriaus veikla yra skaidri.

Suomijos Prezidentas pareiškė paramą artėjančiam Lietuvos pirmininkavimui ES Tarybai. Suomija taip pat remia Lietuvos siekį tapti JT saugumo tarybos ir Tarptautinės ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (OECD) nare.

Susitikime taip pat kalbėta apie branduolinės energetikos perspektyvas, „Rail Baltic” geležinkelio projektą, šių metų lapkrityje įvyksiantį Rytų partnerystės valstybių vadovų susitikimą.

Šalių vadovai apsikeitė aukščiausiais valstybiniais apdovanojimais. Prezidentė Dalia Grybauskaitė Suomijos valstybės vadovui įteikė Vytauto Didžiojo ordiną su aukso grandine. Prezidentas Sauli Niinisto Lietuvos vadovei įteikė Suomijos Baltosios rožės ordino didįjį kryžių su aukso grandine.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!