- Reklama -

Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius. KK nuotr.

Ministrų kabinetas posėdyje šiandien iš esmės pritarė sunkmečiu sumažintos pensijų dalies kompensavimo tvarkai.

„Ankstesnė konservatorių ir liberalų Vyriausybė elgėsi antikonstituciškai – spręsdama, kaip sutaupyti per krizę, ji nurėžė senatvės bei netekto darbingumo (invalidumo) pensijas, kurių dydis viršijo 650 litų. Mūsų Vyriausybei teko galvosūkis, iš kur gauti lėšų kompensacijoms, tačiau savo įsipareigojimus mes vykdome. Parengta pensijų kompensavimo tvarka, pagal kurią jau šių metų ketvirtąjį ketvirtį bus pradėtos mokėti pensijų kompensacijos“, – sako premjeras A.Butkevičius.

Pensijų praradimams kompensuoti iš viso reikės apie 450 mln. litų. Valstybė šiuo metu tokios sumos neturi, tačiau su koalicijos partneriais ieškoma galimybių, kaip pradėti išmokėti kompensacijas jau šiemet, ir tai daryti etapais. Pirmaisiais kompensavimo metais, t. y. dar šiemet, bus išmokėta apie 90 mln. litų, o antraisiais ir trečiaisiais – apie 180 mln. litų kasmet. Šiemet pensijoms kompensuoti lėšos skiriamos iš Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžeto, į kurį pavyko surinkti viršplaninių lėšų.

Taip pat sunkmečiu buvo sumažinti iš biudžeto mokami atlyginimai aukštiems valstybės pareigūnams, teisėjams, šių žmonių grupės pajamos tikrai nėra pačios mažiausios, tačiau praradimus irgi reikės kompensuoti.

„Konstitucinis Teismas yra pasakęs, kad ieškant sprendimo dėl atlyginimų kompensavimo, būtina atsižvelgti į esamą šalies ekonominę padėtį ir valstybės įsipareigojimus. Šiandien Vyriausybė pritarė sprendimui iki 2015 m. gegužės 1 d. atidėti sumažinto darbo užmokesčio patirtų praradimų kompensavimo mechanizmo parengimą. Tikimės solidarumo ir tų pareigūnų supratimo“, – sako Ministras Pirmininkas.

Vyriausybė, priimdama tokius sprendimus, atsižvelgė į ekonominę, finansinę situaciją, valstybės išgales. Ministrų kabineto nuomone, būtina laikytis viešųjų finansų tvaraus gerinimo tikslų, išlaikyti stabilumą, nepažeisti fiskalinės drausmės.

LRV inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!