- Reklama -

Budapeštas. sxc.hu nuotr.

Rusijos Vyriausybė sutiko suteikti Vengrijai 10 mlrd. eurų paskolą Pakšo AE statybai pabaigti, tokį potvarkį kovo 10 dieną pasirašė Rusijos ministras pirmininkas Dmitrijus Medvedevas.

Lėšos bus skirtos 5 ir 6 blokų statybai ir atidavimui eksploatuoti. Paskola suteikiama 2014-2025 metų laikotarpiui. Rusijos Finansų ministerijai buvo pavesta kartu su Užsienio reikalų, Ekonominės plėtros ministerijomis, valstybės korporacija „Rosatom“ ir Užsienio ekonomikos banku surengti derybas su Vengrija ir RF Vyriausybės vardu pasirašyti paskolos suteikimo sutartį.

Kaip jau žinoma, sausio 14 d. buvo pasirašyta Rusijos ir Vengrijos bendradarbiavimo taikaus branduolinės energijos naudojimo srityje sutartis, kurioje numatyta dviejų Pakšo AE 1000-1200 MW galios blokų statyba, taip pat sudarytos kuro tiekimo ir techninės priežiūros sutartys.

Anksčiau, 2009 metais, Vengrijos Parlamentas priėmė sprendimą statyti du naujus Pakšo AE blokus. Šiuo metu Pakšo AE, kuri pastatyta pagal tarybinius projektus, veikia keturi blokai su VVER tipo reaktoriais, kurių bendra galia apie 2 tūkst. MW.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!