- Reklama -

Prieš dvejus metus Prezidentė D. Grybauskaitė kartu su Suomijos Prezidentu Sauli Niinisto atidarė „Fortum Klaipėda" termofikacinę elektrinę, kuri esą turėjo tapti sąžiningo ir skaidraus energetikos verslo pavyzdys, tačiau realybėje gavosi kitaip - suomių kompanija pažeidė Lietuvos įstatymus. lrp.lt nuotr.

Laivas su komunalinių atliekų apdorojimo liekanomis, kurias į mūsų šalį ketino importuoti Panevėžyje registruota bendrovė „AV Investicija Plius“, iš Airijos į Lietuvą nebeišplauks. Tai Aplinkos ministerijai pavaldžiai Aplinkos apsaugos agentūrai (AAA) šiandien patvirtino šio krovinio siuntėja airių firma „Foras Fuels Ltd“, sureagavusi į vakarykštį AAA sprendimą panaikinti minėtajai bendrovei išduotą leidimą įvežti šias atliekas į Lietuvą.

Siekdamas visiškai užtikrinti, kad mūsų šalyje toks krovinys nebūtų iškrautas, Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentas (RAAD) sustiprino valstybinio jūrų uosto kontrolę. Išskirtinis dėmesys bus skirtas ir savaitgalį.

Pranešimą, kad panaikintas tarpvalstybinio atliekų vežimo leidimas, išduotas UAB „AV Investicija Plius“, AAA vakar išsiuntė ir Airijos kompetentingai institucijai „National TFS Office“, atsakingai už tarpvalstybinius atliekų vežimus.

Leidimas buvo panaikintas nustačius, kad pažeistos jame numatytos sąlygos. Rugpjūčio 25–26 d., Klaipėdos RAAD‘o atlikto patikrinimo duomenimis, į Lietuvą iš Airijos atplukdytos atliekos, arti 3 tūkst. tonų, buvo nukreiptos ne rūšiuoti, bet sudeginti. Pagal leidimo sąlygas įmonei buvo leista įvežti atliekas ir jas išrūšiuoti jos atliekų tvarkymo įrenginyje Panevėžyje. Tačiau UAB „AV Investicija Plius“ įvežtas atliekas per tarpinę bendrovę perdavė sudeginti į uostamiestyje veikiančią UAB „Fortum Klaipėda“ termofikacinę jėgainę. Lietuvos teisės aktai draudžia įvežti į šalį atliekas iš kitų valstybių deginimui.

Uostamiesčio aplinkosaugininkai jau kreipėsi į Klaipėdos apygardos prokuratūrą ir paprašė pradėti ikiteisminį tyrimą.

AM inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!