- Reklama -

V.Gureckienė prie namų po nakties rastą kortą su kryžiumi vertina kaip psichologinį smurtą, kurį lydi gąsdinimai ir grasinimai, o gal ir siekis susidoroti. KK nuotr.

Prieš kelerius metus iš gyvenimo, neatlaikius psichologinio teroro, pasitraukusio buvusio D.Mockaus verslo partnerio A.Gureckio našlė Violeta Gureckienė prieš Kalėdų šventes sulaukė grasinimų: naktį prie V.Gureckienės namo padėta lošimo korta su kryžiaus ženklu.

„Net ir nežaidžiantys kortomis žino, jog šis ženklas reiškia mirtį“, – sako V.Gureckienė.

A.Gureckio našlė, iš kurios paskutinius skatikus per teismus siekia atimti D.Mockaus valdomo koncerno bendrovės, sako nieko nebijanti ir šią prie namų po nakties rastą kortą vertinanti kaip psichologinį smurtą, kurį lydi gąsdinimai ir grasinimai, o gal ir siekis susidoroti.

V.Gureckienė gyvena uždarame namų kvartale, į kurį patekti nėra paprasta. „Taigi kažkas turėjo ateiti, kažkaip patekti į mūsų namo kiemą, kad padėtų tą kortą, nes nuo kelio čia taip nenumesi. O korta sausa, švari“, – „Karštam komentarui“ V.Gureckienė.

Jos nuomone, tai gali būti susiję su šiuo metu vykstančiais teisminiais procesais ir tuo, kad V.Gureckienė netyli – nuolat viešai primena apie savo vyro žūtį.

V.Gureckienės vyras Antanas Gureckis, statybos bendrovės „Mitnija“ įkūrėjas ir bendrasavininkas, nusišovė prieš kelerius metus namuose pareigūnų akivaizdoje, palikęs priešmirtinį raštelį. Jame rašė, kad pasitraukia iš gyvenimo dėl „MG Baltic“ prezidento D.Mockaus ir viceprezidento R.Kurlianskio psichologinio smurto. „MG Baltic prezidentas D.Mockus ir jo viceprezidentas R.Kurlianskis nuo 2005 m., žiniasklaidos pagalba, nuo 2006 m. iki dabar psichologinio smurto, teisėsaugos bei teisėtvarkos, kurioje turi kišeninių prokurorų, mane terorizavo ir privedė prie savižudybės“, – parašė buvęs D.Mockaus verslo partneris A.Gureckis savo priešmirtiniame raštelyje.

Tai, kas vykdoma Violetos Gureckienės šeimos atžvilgiu, V.Gureckienės advokatai teisme pavadino reideringu.

Antanas Gureckis, statybinės bendrovės “Mitnija” akcininkas, pardavė akcijas Dariaus Mockaus valdomam “MG Baltic” koncernui. A.Gureckiui buvo iškelti civiliniai ieškiniai (77 mln. Lt – neva dėl patirtų nuostolių), o tuo pačiu metu restoranuose vyko susitikimai. Ikiteisminio tyrimo byloje yra liudininko parodymai, kad “30 milijonų litų, ir viskas baigiama”. Paraleliai buvo iškelta ir baudžiamoji byla. Galiausiai, neatlaikęs psichologinio spaudimo, A.Gureckis pareigūnų akivaizdoje nusišovė.

Latvijoje buvo labai panaši situacija. “MG Baltic Investment” inicijavo Latvijos verslininkui V.Kalnozols civilinę bylą, pareikšdamas 29 milijonų litų dydžio pretenzijas dėl neva patirtų nuostolių. Tačiau Latvijos verslininkas V.Kalnozols šią bylą Latvijos teisme laimėjo.

Latvijos verslininkas V.Kalnozols davė parodymus mūsų teisėsaugai A.Gureckio privedimo prie savižudybės byloje. Latvijos verslininkas sakė: “Bet aš nepasidaviau jų spaudimui ir teismai baigėsi mano naudai”.

Tačiau Lietuvos teisėsauga neatsižvelgė į bendrą galimos reiderystės kontekstą, o V.Kalnozols parodymus konstatavo tik kaip faktą, kad „V.Kalnozols laimėjo prieš “MG Baltic” teismuose”.

Tuo tarpu Lietuvoje, V.Gureckienės atžvilgiu teismai dar nesibaigę: D.Mockus, susidaro įspūdis, yra užsibrėžęs pasiekti tokį tikslą – savo buvusio verslo partnerio A.Gureckio šeimą palikti pliką basą.

Keistas sutapimas: D.Mockaus koncerno bylose prieš Gureckių šeimą nuolat koncerno naudai sprendimus priimdavęs Apeliacinio Teismo teisėjas V.Milius neseniai buvo paaukštintas – tapo Konstitucinio Teismo teisėju.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!