- Reklama -
Vakar policininkai išgelbėjo vaiko gyvybę. KK nuotr.

Trečiadienio vakarą iškvietimą į Šiaudinės km, Juodšilių sen. Vilniaus r. gavę pareigūnai nė nenumanė, kad jų laukia ypatingas atvejis. Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus r. PK vyr. tyrėjas Tadeušas Makovskis, kartu su porininku, atvyko į smurto artimoje aplinkoje iškvietimą, kur sūnus smurtavo prieš motiną.

Įsisodinus nukentėjusiąją į tarnybinį automobilį prie pareigūnų pribėgo jauna moteris ir susijaudinusi šaukė, kad dūsta vaikas. Pareigūnai nedelsiant liepė nešti vaiką į jų automobilį. Į automobilį įsėdo susijaudinęs tėvas su 1,5 metų mergaite ant rankų ir pareigūnai nuskubėjo į artimiausią ligoninę. Pareigūnai radijo ryšio pagalba nedelsiant susisiekė su budėtojais ir paprašė kolegų pagalbos, atlaisvinant kelią. Tuo metu Vilniuje kaip tik prasidėjo vakariniai kamščiai.

Į automobilį įsodintas vaikas buvo be sąmonės, kvėpavimo nebuvo. Pareigūnas T. Makovskis pradėjo daryti dirbtinį kvėpavimą, masažavo krūtinę ir pūsdamas orą mergaitei į burną. Netrukus mergaitė pradėjo kosėti, rodyti gyvybės ženklus, atgavo kvėpavimą. Tačiau neilgam, po kelių minučių ji vėl nustojo kvėpuoti, tad teko ją toliau gaivinti. Negana to, bloga pasidarė ir ant rankų ją laikančiam tėvui. Pareigūnai visą kelią darė dirbtinį kvėpavimą, mergaitė tris kartus buvo nustojusi kvėpuoti.

Kartu su pareigūnai automobiliu važiavo ir nuo smurtaujančio sūnaus nukentėjusi moteris.

Žirnių gatvėje atvykstančiųjų su vaiku pareigūnų jau laukė 2 ekipažai, kurie palydėjo iki GMP ligoninės. Medikams jau buvo pranešta apie atvykstantį dūstantį vaiką, tad jie buvo pasiruošę. Perdavus mergaitę medikams, jie uždėjo jai kaukę ir išsivežė į reanimaciją.

Vaikas buvo atvežtas per maždaug 15 minučių, pasak medikų, jo gyvybei pavojus negresia.

„Dar dabar viskas atrodo tarytum sapne“, -pasakoja pareigūnas T. Makovskis. Labai padėjo patruliai, kurie atlaisvino kelią. Porininkas sakė, kad automobilis aplinkeliu važiavo maždaug 160 km/val. greičiu, o į ligoninę atvyko išsilydžiusiom kaladėlėm. Bet juk gelbėjome vaiko gyvybę, tad galvoti apie pašalinius dalykus nebuvo kada. Kai artėjant prie ligoninės išgirdome vaiko verksmą, supratome, kad mergaitė išgyvens. Sunku apsakyti jausmą, kuris užplūdo širdį, tai turi pajausti“-susijaudinęs kalbėjo Tadeušas Makovskis.

Perdavę mediką vaikams, pareigūnai grįžo atgal į Šiaudinės km, kur apklausai išsivežė smurtaujantį sūnų.

Su vienu iš gelbėjimo operacijoje dalyvavusių pareigūnų vakare telefonu bendravęs policijos generalinis komisaras Linas Pernavas padėkojo už šią operaciją. „Didžiuojuosi ir dėkoju visiems pareigūnams, kurie prisidėjo gelbstint 1,5 metų mergaitės gyvybę. Būtinai pasikviesiu visus paspausti ranką ir įteikti apdovanojimus. Ačiū, kolegos, tokie Jūsų darbai verčia didžiuotis policija“-sako policijos vadovas.


PD inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!