- Reklama -

Aštuoni irakiečiai perduoti Lenkijai. VSAT nuotr.

Lietuvos pasieniečiai kolegoms Lenkijoje perdavė 8 migrantus iš Irako. Juos Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai buvo sulaikę, kai migrantai neteisėtai į Lietuvą pateko iš Lenkijos, įtariama, bandydami nukakti iki Suomijos.

Ketvirtadienį Lietuvos ir Lenkijos kontaktiniame punkte, veikiančiame dviejų šalių pasienyje, įvykusio susitikimo metu VSAT pareigūnai Lenkijos pasieniečiams perdavė 8 irakiečius. Jie VSAT Lazdijų rinktinės Kalvarijos užkardos pasieniečiams įkliuvo naktį iš antradienio į trečiadienį kelyje Suvalkai – Marijampolė ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu. Tuomet VSAT pareigūnai patikrinti sustabdė vienas paskui kitą važiavusius automobilius „Ford Puma“ ir „Chrysler Voyager“. Švediškais numeriais pažymėtos transporto priemonės ką tik į Lietuvą buvo įvažiavusios iš Lenkijos.

„Fordą“ vairavęs 39 metų Irako pilietis VSAT pareigūnams pateikė teisėtai išduotus švediškus kelionės dokumentus. Kartu su juo vyko 33 metų irakietis, kuris Šengeno erdvėje irgi buvo legaliai ir turėjo Švedijos užsieniečio pasą.

„Chrysler Voyager“ patikros metu pasieniečiai nustatė, kad jį vairavo nei asmens, nei vienatūrio dokumentų neturėjęs 27-erių Irako piliečiu prisistatęs vyras. „Chrysler Voyager“ salone VSAT pareigūnai aptiko dar 7 vyrus. Jie pateikė šūsnį Graikijoje, Serbijoje bei Makedonijoje išduotų prieglobsčio prašytojų dokumentų. Pagal juos nustatyta, kad keliavusių irakiečių amžius yra nuo 19 iki 46 metų.

Pradėjo aiškėti, kad dviem automobiliais irakiečiai keliavo į Suomiją.

„Ford Puma“ automobiliu vykusiems irakiečiams dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas. Jie buvo uždaryti į areštinę. Ketvirtadienį iš jos užsieniečiai buvo paleisti skyrus užstatą (kiekvienam po 1055 eurų). Abu automobiliai saugomi Kalvarijos užkardoje.

Tai buvo jau ketvirtas atvejis per pusantros savaitės, kai Lietuvos pareigūnai sulaikė neteisėtai į Lietuvą iš Lenkijos patekusius irakiečius. VSAT duomenimis, visų jų kelionės tikslas buvo ne Lietuva, o Suomija.

Rugsėjo 7 d. Kalvarijos savivaldybėje pasieniečiai sustabdė iš Lenkijos įvažiavusį „Volkswagen Passat“ vokiškais numeriais. Jį vairavo 37-erių Irako pilietis, turintis leidimą gyventi Suomijoje. Mašinos salone ir bagažinėje buvo 4 dokumentų neturėję ir irakiečiais prisistatę vyrai. Juos pasieniečiai vėliau perdavė kolegoms Lenkijoje, o vairuotojas buvo suimtas pradėjus ikiteisminį tyrimą dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną.

Praėjusio šeštadienio naktį Kalvarijos savivaldybėje prie sienos su Lenkija policija sulaikė automobilį „Opel Astra“ suomiškais numeriais ir jį vairavusį teisę gyventi Suomijoje turintį 35-erių irakietį. Kartu vyko leidimą Suomijoje gyventi turintis 27-erių irakietis. Jie gabeno dokumentų neturėjusius 3 vyrus, prisistačiusius Irako piliečiais. Juos pasieniečiai grąžino Lenkijos pareigūnams. Sulaikytiems dokumentus turėjusiems vairuotojui ir keleiviui dėl neteisėto žmonių gabenimo per valstybės sieną VSAT pareigūnai irgi pradėjo ikiteisminį tyrimą.

To paties šeštadienio rytą Kalvarijos užkardos pasieniečiai sulaikė dar du dokumentų neturėjusius ir irakiečiais prisistačiusius vyrus. Jie į Lietuvą iš Lenkijos atėjo pėsčiomis ir turėjo Makedonijos migracijos tarnybos pažymėjimus. Abu migrantus VSAT pareigūnai irgi grąžino Lenkijos pasieniečiams.

VSAT inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!