Lietuvos visuomenės taryba: Lietuvos Respublikos teisėsauga jos aukščiausiame lygyje

0
259
KK nuotr.
- Reklama -

Lietuvos visuomenės tarybos (LVT) įstatai suteikia teisę šiai asociacijai ginti viešąjį interesą. LVT neliko nuošalyje nuo aktyvios visuomenininkės Astros Genovaitės Astrauskaitės, kuriai dėl 2021-08-10 ir 2021-10-16 įvykių Vilniuje pareikšti įtarimai. Nebūdama prie Seimo, ji „mėtė“ akmenis į policiją ir policijos mašinas…

Prasidėjus A. G. Astrauskaitės bado akcijai prie Generalinės prokuratūros, 2022-09-15 d. 9.30 val. Generalinė prokurorė Nida Grunskienė paskyrė jai priėmimą. 2022-08-24 pakartotiniu prašymu A. G. Astrauskaitė Generalinei prokurorei pranešė, kad su ja į priėmimą ateis ir žmogaus teisių gynėjai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila.

2022-09-15 d. 9.20 val. A. G. Astrauskaitė ir signataras Zigmas Vaišvila atvyko į Generalinę prokuratūrą. Priėmimas buvo atidėtas iki 10.00 val. Prieš priėmimą į vestibiulį nusileidusi neprisistačiusi darbuotoja pranešė, kad Generalinė prokurorė N. Grunskienė „priėmė sprendimą nepriimti signataro Zigmo Vaišvilos, kad priims tik A. G. Astrauskaitę“. Paaiškino, kad Generalinė prokurorė žino įstatymą dėl signatarų statuso, nustatantį, kad signataras, pateikęs pažymėjimą, turi teisę patekti į valdžios įstaigas, kad įstaigų vadovai signatarą privalo priimti neatidėliotinai, tačiau Zigmo Vaišvilos ji nepriims. Išgirdus, kad Z. Vaišvila palauks A. G. Astrauskaitės, prokuratūros darbuotoja signatarui pasiūlė vestibiulyje išgerti kavos.

Generalinės prokurorės sprendimas, kuris tariamai aukštesnis už įstatymą, signatarui nebuvo pateiktas. Todėl tą pačią dieną Z. Vaišvila šio sprendimo paprašė raštu.

Bėda ne tik ta, kad Lietuvos Generalinė prokurorė, privalanti būti pavyzdžiu visiems dėl įstatymų laikymosi, pademonstravo, kad Lietuvos Respublikos įstatymas jai nėra įstatymas.

Nida Grunskienė suvokė, kad Zigmas Vaišvila paklaus jos, kodėl nenustatinėjami tikrieji provokatoriai, 2021-08-10 d. vakare organizavę taip vadinamas „riaušes“ prie Seimo. Mat Zigmas Vaišvila ir kiti signatarai – referendumo iniciatyvinės grupės nariai – jai buvo įteikę surinktus įrodymus apie 2021-08-10 d. įvykius, įteikime dalyvavo signatarai Zigmas Vaišvila ir Egidijus Klumbys. Generalinė prokurorė žinojo, kad ji negali nieko protingo, sąžiningo ir teisėto paaiškinti, kodėl tai netiriama.

Prokuratūra tapo nusikaltimus dangstanti, bet ne teisingumą vykdančia institucija. Generalinės prokurorės N. Grunskienės paaiškinimas A. G. Astrauskaitei, kad Generalinė prokurorė pasitiki prokurorais, yra galvos slėpimas po pagalve, nenorint matyti tikrųjų nusikaltėlių, arba bendrininkavimas su tais, kurie dangsto nusikaltimus.

LVT inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!