- Reklama -
Bus griežtinama viešųjų renginių tvarka: už viešosios tvarkos pažeidimą baustas asmuo į renginius nebus įleidžiamas metus-dvejus. KK nuotr.
Bus griežtinama viešųjų renginių tvarka: už viešosios tvarkos pažeidimą baustas asmuo į renginius nebus įleidžiamas metus-dvejus. KK nuotr.

Teisingumo ministerija parengė Administracinių nusižengimų kodekso (ANK) pataisas, leisiančias plačiau taikyti vieną iš šiame kodekse numatytų administracinio poveikio priemonių – draudimą lankytis viešose vietose vykstančiuose renginiuose.
Šiandien šiems Teisingumo ministerijos siūlymams buvo pritarta Vyriausybės posėdyje.
„Lietuvos ir Europos Sąjungos valstybių policijos praktika rodo, kad didžiausią grėsmę viešajai tvarkai ir visuomenės saugumui kelia tie renginių dalyviai, kurie koncertų ir sporto varžybų metu jau yra padarę įvairius pažeidimus, – sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė. – Šios įstatymo pataisos, sudarys geresnes sąlygas užtikrinti masinių renginių saugumą ir viešąją tvarką“.
ANK pataisos yra parengtos Policijos departamento siūlymu.
Šiuo metu galiojančiame ANK už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą, alkoholinių gėrimų gėrimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešose vietose ir kitus panašius nusižengimus nebuvo numatyta skirti draudimo lankytis viešose vietose vykstančiuose renginiuose. Už tai gresia piniginės baudos arba gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.
Jeigu Seimas pritartų kodekso pataisoms, būtų įteisinta galimybė uždrausti pažeidėjui lankytis tokiuose renginiuose nuo vienų iki dvejų metų. Šiuo metu draudimas lankytis viešuose renginiuose taikomas tik už susirinkimų ir kitų renginių organizavimo taisyklių pažeidimą.
Įgyvendinant Europos Parlamento ir Tarybos reglamente ir direktyvoje nustatytus reikalavimus, projekte taip pat siūloma nustatyti administracinę atsakomybę už teisės aktų, reglamentuojančių geležinkelių transporto katastrofų, jūrų transporto avarijų, civilinės aviacijos avarijų pažeidimus.

TM inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!