- Reklama -

KK nuotr.

2013 metų kovo 16 d., apie 0.30 val. Šakių r., Kudirkos Naumiestyje, Vytauto g., lauke prie namo durų rastas M.D. (gimusios 1959 m.) kūnas su sužalota galva. Namo priebutyje rastas A. R. (gimusios 1943 m.) kūnas sužalota galva ir kaklu. Įtariamasis neblaivus A. A. Š. (gimęs 1953 m.) sulaikytas ir uždarytas į areštinę, pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl nužudymo.

Policija pateikia išsamią informaciją apie šį įvykį, kadangi viešojoje erdvėje pateikiama ne visiškai tiksli ir teisinga informacija.

Išanalizavus gauto pranešimo turinį, objektyvių duomenų apie realiu laiku vykstantį smurtą negauta, skambinusi moteris skundėsi išgertuvių triukšmu, tuo pačiu metu buvo gauta informacija apie kitus, aukštesniai reagavimo kategorijai priskiriamus įvykius, todėl, policijos pareigūnai į susidariusią situaciją reagavo įvertinę aplinkybes ir realiai turimas pajėgas.

2013 metų kovo 15 d. 22 val. 56 min., Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šakių rajono policijos komisariato budėtojas gavo telefoninį pranešimą dėl Kudirkos Naumiestyje, Vytauto gatvės daugiabutyje name vykstančio triukšmo. Perklausius įrašą girdėti, kad skambinusi moteris skundėsi jog kaimynai, gavę socialines išmokas, girtauja ir iš jų buto sklindantis triukšmas trukdo miegoti mažamečiui vaikui. Budėtojas, priėmęs pranešimą, priskyrė jį C kategorijai ir paaiškino, kad turimos negausios policijos pajėgos išvykę reaguoti į kitus įvykius, todėl paprašys atvykti Valstybės sienos apsaugos tarnybos (toliau – VSAT) prie VRM – Kudirkos Naumiesčio užkardos pareigūnų. Budėtojas, gautą informaciją perdavė VSAT prie VRM Pagėgių rinktinės pareigūnams, kurie patikino, jog pagal galimybes, atlikę savo tiesiogines tarnybos funkcijas, nuvažiuos į iškvietimą. Šakių rajono policijos komisariato tuo metu turimos pajėgos buvo išvykę į eismo įvykį, kurio metu buvo susidūrę du automobiliai ir sužeisti jais važiavę žmonės.

Marijampolės aps. VPK, atsižvelgiant į pajėgų trūkumą, yra sudariusi bendradrabiavimo sutartį su VSAT prie VRM Pagėgių rinktinės pareigūnais, kurie, vykdydami tarpinstitucinį bendradarbiavimą, pagal turimas galimybes, daug kartų yra geranoriškai padėję policijos pareigūnams reaguodami į pranešimus apie įvykius Kudirkos Naumiesčio apylinkėse, nes iki rajono centro 25 km. atstumas.

2013 metų kovo 16 d. 00 val. 32 min. buvo gautas telefoninis pranešimas apie namo kieme rastą negyvą moterį. Į įvykio vietą skubiai išvyko vienas policijos pareigūnas (kiti pareigūnai reagavo į kitus tuo metu gautus pranešimus), kuris namo priebutyje rado moters (gimusios 1943 m.) kūną sužalota galva ir kaklu ir sulaikė įtariamąjį.

Policija reiškia nuoširdžią užuojautą žuvusiųjų šeimai ir artimiesiems. Detaliam aplinkybių ištyrimui, Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate pradėtas tarnybinis patikrinimas.

Policijos departamentas dar kartą viešai atkreipia visuomenės ir politikų dėmesį, kad pareigūnų trūkumas pradeda kelti grėsmę žmonių saugumui ir trūkstant patrulių ne visuomet sugebama operatyviai reaguoti į visus gaunamus iškvietimus. Dėl susiklosčiusios padėties Policijos departamentas daugybę kartų kreipėsi į įvairius politikus, siūlė sprendimų būdus, tačiau į tai nebuvo atsižvelgta. Tomis dienomis, kai mokamos įvairios socialinės išmokos, kelis kartus padidėja iškvietimų dėl girtų asmenų daromų nusikaltimų ar teisės pažeidimų. Net sustiprinus patrulių pajėgas operatyviai reaguoti į juos tampa sudėtinga, įvykio vietose neblaivūs asmenys nuolat priešinasi pareigūnams. 2012 m. policija gavo daugiau nei 700 tūkstančių iškvietimų, jų skaičius nuolat daugėja, tuo tarpu pareigūnų skaičius mažėja. 2008 m. policijoje dirbo 11 049 pareigūnai, o 2013 m. – tik 9 523, šiuo metu policijoje yra 1 560 laisvų pareigybių.

Atsižvelgiant į drastiškai mažinamą biudžetą, policija negali operatyviai reaguoti į visus gaunamus pranešimus, todėl priversta visus įvykius skirstyti į A, B, ir C reagavimo kategorijas. Į A ir B kategorijos pranešimus (apie labai sunkaus, sunkaus ar apysunkio nusikaltimo padarymą, apie gresiantį pavojų nukentėjusiojo gyvybei, sveikatai ar didelės vertės turtui) reaguojama nedelsiant, tuo tarpu į C kategorijos pranešimus (apie apysunkio, nesunkaus nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo padarymą, kai asmens, kuriam reikalinga policijos pagalba, būklė nėra sunki, nukentėjusiojo gyvybei arba jo didelės vertės turtui negresia pavojus) reaguojama atsižvelgiant į turimas pajėgas.

PD inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!