- Reklama -
Ar Konstantinas Nikulinas Medininkų byloje teisiamas vietoj Boleslovo Makutynovičiaus, kuriam V.Landsbergis, kaip rašoma knygoje "Vilniaus OMON-as iki ir po viduržiemio" po pučo Maskvoje pasiūlė "nulinį variantą"?

Lietuvos Apeliaciniame teisme ketvirtus metus nagrinėjama Medininkų žudynių byla – ties finišo tiesiąja: baigiamąsias kalbas sako prokurorai. Tačiau jau pačią pirmąją savo kalbos skaitymo dieną prokurorai teisme pradėjo meluoti.

Citata iš prokurorų baigiamosios kalbos: “Iš T.Šerno parodymų matyti, kad K.Michailovs (ankstesnė pavardė K.Nikulins) kartu su kitais organizuotos grupės bendrininkais Medininkų muitinės poste dirbusius Lietuvos Respublikos pareigūnus užpuolė apsirengę TSRS vastybės jėgos struktūrų uniformomis”.

Tačiau tai yra melas – Tomas Šernas, duodamas parodymus pirmos instancijos teisme (Vilniaus apygardos teisme), apskritai neigė tarp užpuolikų matęs Konstantiną Nikuliną (nors teisėjas V.Dovidaitis, galima susidaryti įspūdį, ir bandė Tomą Šerną pakreipti reikiama linkme), taigi, nebuvo net kalbos apskritai apie tai, kaip K.Nikulinas “buvo apsirengęs”.

Iš 2009 metų lapkričio 12 d. teismo posėdžio garso įrašo:

Buvęs Vilniaus apygardos teismo baudžiamųjų bylų skyriaus pirmininkas ir teisėjas Viktoras Dovidaitis: –Kaltinamojo Jūs nematėte toje užpuolimo vietoje?

Nukentėjustysis Tomas Šernas: Ne. Ne jisai.

Viktoras Dovidaitis: – Pasikeitęs gal, ką?

Tomas Šernas: Bet aš norėjau pasakyti, kad čia ne tas pats asmuo.

Po šio teismo posėdžio Tomą Šerną užpuolė ir žurnalistai: ar teisiamasis Konstantinas Nikulinas panašus į asmenį, užpuolusį Medininkų muitinės poste buvusius pareigūnus?

“Man neatrodo, kad būtent tą asmenį mačiau”, – žurnalistams atsakė Tomas Šernas, pridurdamas, kad matė kitus du. Ir pasakė, kad tuo pokalbis baigtas. Šis Tomo Šerno atsakymas buvo parodytas ir LTV žinių laidoje “Panorama”.

Taigi, kaip matome, prokuratūra ir toliau klaidina teismą tariamais Tomo Šerno “parodymais” apie K.Nikuliną.

Kaip žinia, Tomas Šernas savo pirmuose parodymuose įvardijo užpuoliką: “Mak… Ma-kut-nik”. Tyrėjo paklaustas: “Makutynovičius?” (buvęs Vilniaus OMON’o vadas – KK past.), Tomas Šernas patvirtino, kad “Makutynovičius”. Ši Tomo Šerno apklausa buvo nufilmuota šv.Jokūbo ligoninėje 1991 m. rugpjūčio 1 d. Tomą Šerną apklausinėjo Generalinės prokuratūros vyr.tyrėjas A.Astaška, filmavo VRM pareigūnas J.Pivoriūnas.

Tačiau ši vaizdo juosta, kurioje nufilmuota pirmoji Tomo Šerno apklausa, prie Medininkų žudynių bylos neprijungta. Dar daugiau, Lietuvos Apeliacinis teismas nusprendė neapklausti asmenų, tarp jų ir Vytauto Landsbergio, galinčių turėti pirmųjų Tomo Šerno apklausų vaizdo įrašų kopijas ar galinčių ką nors apie tai papasakoti.

Kyla klausimas: ar Konstantinas Nikulinas sėdi teisiamųjų suole kaip atpirkimo ožys vietoj Boleslovo Makutynovičiaus (šiuo metu gyvenančio Rusijoje)?

“Karšto komentaro” šaltiniai mano, kad atsakymas gali būti buvusio Vilniaus omonininko Zurabo Džavachišvilio knygoje “Vilniaus OMON-as iki ir po viduržiemio”: “Kalbėdamas su B.Makutynovičiumi V.Landsbergis siūlė “nulinį variantą” – sudėti ginklus, pamiršti abipuses nuoskaudas, pradėti dalykišką dialogą”.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!