- Reklama -

D.Kedžio krikšto mama Audronė Skučienė. KK nuotr.

Panevėžio apygardos prokuratūros Antrojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Aurelija Gališanskytė nutraukė ikiteisminį tyrimą, pradėtą pagal vaiko teisių apsaugos specialistų pareiškimą dėl grasinimo valstybės tarnautojui kovo 22 dieną mažametės laikinosios globėjos namuose Garliavoje.

Panevėžio apygardos prokuratūroje ikiteisminio tyrimo metu liudytojais apklausti mažametės seneliai Laimutė Kedienė ir Vytautas Andrius Kedys, tuometinė laikinoji globėja Neringa Venckienė ir kiti asmenys.

Prokuroro nutarimu Audronė Skučienė buvo apklausta liudytoja pagal baudžiamojo proceso numatytus liudijimo ypatumus – dėl jos galimo grasinimo valstybės tarnautojui.

Atlikus ikiteisminį tyrimą, įvertinus visas aplinkybes ir liudytojų parodymus, nustatyta, kad Audronė Skučienė ir kiti asmenys reiškė pretenzijas Kauno miesto savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vyriausiajai specialistei ir reikalavo nutraukti veiksmus, kurie buvo vykdomi remiantis jai suteiktais įgaliojimais.

Tačiau šie reikalavimai buvo išsakyti nenaudojant psichinės prievartos, kuri yra būtinas nusikaltimo, numatyto Baudžiamojo kodekso straipsnio 287 straipsnio 1 d. – dėl grasinimo valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui, objektyviosios pusės požymis.

Ikiteisminis tyrimas dėl grasinimo valstybės tarnautojui nutrauktinas, kadangi nepadaryta veika, turinti nusikaltimo ar baudžiamojo nusižengimo požymių.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!