- Reklama -

KK nuotr.

Seimo Darbo partijos frakcijos nariai siūlo neapmokestinti akcizu kuro, kurį naudoja Vidaus reikalų ministerijos Viešojo saugumo funkcijas vykdantys padaliniai. Atitinkama Akcizų įstatymo pataisa šiandien yra užregistruota Seime.

Šį pasiūlymą darbiečiai teikia dėl to, kad šiuo metu dėl nepakankamo finansavimo policijos ir kitos gelbėjimo tarnybos negali tinkamai reaguoti į visus iškvietimus.

„Lietuvos policijos komisariatuose transporto išlaidos yra neproporcingai didelė biudžeto išlaidų dalis, todėl neretai policijos tarnybiniams automobiliams yra įvedamos analogų Europos Sąjungoje neturinčios dienos normos kurui, o kuro pirkimui naudojamos lėšos iš automobilių parko atnaujinimo lėšų. Policininkai važinėja su senomis transporto priemonėmis, o tai didina išlaidas remontui ir kurui. Toks lėšų stygius sudaro prielaidas nevykti į kai kuriuos gyventojų iškvietimus, todėl viešojo saugumo paslaugos nėra tinkamai suteikiamos“, – pažymi šios pataisos iniciatorius Gintaras Tamošiūnas.

Darbiečių atlikta analizė rodo, kad policijos komisariatų išlaidos transportui sudaro apie 24% visų patiriamų komisariatų išlaidų (pvz.: Vilniaus miesto VPK 2014 metais kurui ir transportui išleido 4 mln. Lt, o bendras komisariato biudžetas sudarė 15,6 mln. Lt).

Neapmokestinant akcizu Viešojo saugumo padalinių naudojamo kuro, policijos išlaidų dalis transportui mažės ir tai leis preciziškai reaguoti į gyventojų iškvietimus, efektyviai užtikrinti viešąją tvarką bei operatyviai likviduoti nelaimingų atsitikimų padarinius.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!