- Reklama -

Klaipėdos apskr. VPK nuotr.

Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos nusikaltimų nuosavybei tyrimo valdybos pareigūnai savaitgalį išaiškino 18 000 € vagystę iš uostamiestyje esančios degalinės ir sulaikė du įtariamuosius.

Rugsėjo 4 d. Klaipėdoje, Jūrininkų pr. esančioje degalinėje, ryte į darbą atvykusi darbuotoja rado užrakintas degalinės patalpas bei pravirą pagalbinių patalpų langą. Tąnakt turėjusios dirbti operatorės patalpose nebuvo, rasti tik inkasacijai paruošti pinigų perdavimo kvitai ir tuščias kasos aparato stalčius. Pagalbinėse patalpose esantis seifas buvo užrakintas, įsilaužimo žymių nesimatė, tačiau patikrinus jame pinigų irgi nerasta.

Įtarimo šešėlis iškart krito ant tą dieną degalinėje dirbusios dvidešimtmetės operatorės, tačiau su ja nebuvo galima susisiekti telefonu. Namuose ji irgi nerasta.

Aiškinantis šios nusikalstamos veikos aplinkybes, buvo nustatyta, kad operatorė su iš degalinės pagrobtais pinigais kartu su savo sutuoktiniu (irgi gimusiu 1995 metais) dar paryčiais giminaičiams priklausančiu automobiliu išvyko į Klaipėdos rajone esančius sodus. Dalį pinigų – 1 100 eurų monetomis – užkasė sode ir išvyko į Vilniaus miestą.

Sostinėje abu sutuoktiniai leido pinigus rūbams, brangiems išmaniesiems telefono aparatams, papuošalams, buvo išsinuomoję kambarį viename iš Vilniaus viešbučių, apsilankė ir lošimų salone.

Vėliau abu įtariamieji, iš artimųjų sužinoję, jog jau yra ieškomi pareigūnų, mėtydami pėdas vėlai vakare autobusu grįžo į Klaipėdą, susitiko su artimaisiais, vėliau pasislėpė soduose.

Šeštadienį sutuoktiniai buvo sulaikyti, kai autobusu vyko į Palangą.

Pas įtariamuosius rasta dalis pinigų – popierinėmis kupiūromis bei monetomis, kurių dar buvo nespėta išleisti, įvairių daiktų, kuriuos pirko už pagrobtus pinigus.

Sutuoktiniai sulaikyti, jiems pareikšti įtarimai įvykdžius sunkų nusikaltimą – didelės vertės svetimo turto vagystės veikiant bendrininkų grupėje. Tyrimas tęsiamas. Vėliau jų įvykdyta nusikalstama veika gali būti perkvalifikuota pagal kitus Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso straipsnius.

Moteris anksčiau neteista, jos sutuoktinis teistas, jo atžvilgiu yra atliekami dar keli ikiteisminiai tyrimai dėl vagystės bei nusikalstamu būdu įgyto turto realizavimo.

LR BK 178 str. 3 d. už didelės vertės svetimo turto pagrobimą numato laisvės atėmimą iki aštuonerių metų.

PD inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!