- Reklama -

Teisėjų tarybos posėdis. KK nuotr.

Susumavus penkerių metų teisėjų vertinimo išvadas, aiškėja, kad per šį laikotarpį bent po kartą buvo peržiūrėtas ir įvertintas praktiškai visų Lietuvos teisėjų darbas. Šiuo metu šalies teismuose dirba 769 teisėjai, panašiai tiek parengta ir vertinimo išvadų.

,,Siekiame, kad teismų sistemoje dirbtų ypač aukštą kvalifikaciją turintys teisėjai. Todėl, vertindami jų veiklą, daug dėmesio skiriame statistinių duomenų apie bylose teisėjo priimtus ir aukštesnės pakopos teismų panaikintus procesinius sprendimus analizei, gilinamės į vadovavimo procesui kokybę, atvejus, susijusius su nepateisinamai ilgai užsitęsusiu bylų nagrinėjimu”, – sako Nuolatinės teisėjų veiklos vertinimo komisijos pirmininkas Benediktas Stakauskas.

Anot pirmininko, komisijai ne mažiau svarbu yra teisėjų priimtų sprendimų aiškumas, logiškumas, kalbos raiška, kiti su teisėjo profesine veikla susiję veiksniai – bendravimo, darbo organizavimo gebėjimai bei asmeninės savybės.

,,Teisėjų veiklos vertinimo rezultatai vėliau naudojami sprendžiant teisėjų paaukštinimo klausimą, organizuojant tinkamą teisėjų mokymą, paaiškėjus atitinkamoms aplinkybėms, gali būti pradedamas netgi atskiras tyrimas dėl galimybės patraukti teisėją drausminėn atsakomybėn, jį atleisti arba pašalinti iš pareigų”, – sako B. Stakauskas.

Pirmą kartą teisėjo veikla vertinama praėjus trejiems metams nuo paskyrimo į teisėjo pareigas, po to – periodiškai kas penkeri metai. Jeigu kartojasi teisėjo veiklos trūkumai arba sprendžiamas paaukštinimo ar skyrimo naujam įgaliojimų laikui klausimas, gali būti atliekamas neeilinis teisėjo vertinimas.

Irmantas Kuzas

Komunikacijos skyriaus vyriausiasis specialistas

Nacionalinė teismų administracija

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!