- Reklama -

Teisingumo ministerija yra paskelbusi atranką į LR atstovus Europos komitete prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą.  

Šio komiteto pagrindinė užduotis yra tirti, kaip elgiamasi su asmenimis, kuriems atimta laisvė ir, jei reikia, sustiprinti tokių asmenų apsaugą nuo kankinimo ir kitokio žiauraus, nežmoniško ar žeminančio elgesio ir baudimo. Todėl Komitetui suteikta teisė inspektuoti bet kurią valstybių narių jurisdikcijoje esančią asmenų, kuriems valstybės vardu yra atimta laisvė, laikymo vietą. 

Komiteto veikla apima ir vykimą į misijas kitose valstybėse.

Būsimi LR atstovai veiklai šiame komitete turėtų skirti apie 40 dienų per metus.

Pretendentai kviečiami suskubti iki gruodžio 20 d. (imtinai) pateikti laisvos formos prašymą dalyvauti atrankoje, gyvenimo aprašymą anglų ir prancūzų kalbomis bei motyvacinį laišką. 

Pretendentams keliami reikalavimai: 

  • žinios ir kompetencija žmogaus teisių ir laisvių apsaugos srityje; 

  • profesinė patirtis Europos konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą reglamentuojamose srityse; 

  • patirtis Komiteto stebėsenos vizitų metu vertinamų objektų (laisvės apribojimo vietų, kuriose asmenų laisvė yra arba gali būti apribota, vadovaujantis valdžios įstaigos sprendimu ar jai paraginus arba su jos pritarimu ar sutikimu) veiklos srityse; 

  • bent vienos iš oficialių Europos Tarybos kalbų (anglų arba prancūzų) išmanymas, taip pat antros oficialios kalbos pagrindai. 

Daugiau informacijos apie atranką ir reikiamus dokumentus galima rasit čia: https://bit.ly/3VfnSk9.   

Dokumentus reiktų pateikti el. paštu: atranka@tm.lt.   

Kontaktai pasiteiravimui: aurelija.baltikauskaite@tm.lt arba tel. +370 (670) 42 858. 

Europos komitetas prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą įsteigtas 1987 m.  

Komitetą sudaro po vieną narį iš valstybių, Konvencijos prieš kankinimą ir kitokį žiaurių, nežmonišką ar žeminantį elgesį ar baudimą, dalyvių.  

Lietuva prie šios Konvencijos prisijungė 1991 m. Šiuo metu prie Konvencijos yra prisijungusios 47 šalys.  

Komiteto narius ketveriems metams renka Europos Tarybos Ministrų komitetas.  

Platesnę informaciją apie Europos komiteto prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą veiklą galima rasti čia: http://www.cpt.coe.int/en/about.htm.   

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!