- Reklama -

Pasak Algirdo Paleckio, padarydama kratas, valdžia padarė ir moralinę, ir taktinę, ir strateginę klaidą. KK nuotr.

“Nesu antiglobalistas ir Lietuvoje jų nėra daug (nors pripažįstu, kad kai kur jie yra teisūs), bet po nesenų kratų, kurias teisėsaugos organai atliko kai kurių tikrų ar menamų antiglobalistų namuose dėl visai menkų priežasčių, manau, kad jų Lietuvoje padaugės. Jei ne viešai, tai širdyse”, – savo paskyroje socialiniame tinkle “Facebook” parašė Algirdas Paleckis.

“Kuo nusikalto tas devynetas žmonių? Anot kriminalistų, jie “ėjo prieš valdžią, prieš NATO, prieš JAV.” Ne ginklu. Tiesiog ”ėjo”. Baisus nusikaltimas…

Jie pasikėsino į šventas karves. Jie suabejojo Valdžia… Taip grįžta stalinizmas, kai už antitarybinę propagandą ir agitaciją irgi sulaukdavo represijų. Dabar ”eiti” prieš vietinę ar užjūrio valdžią negalima. Galima eiti tik ”su valdžia”, ”kartu su valdžia”. Į šviesų kapitalizmo rytojų.

Valdžia padarė ir moralinę, ir taktinę, ir strateginę klaidą.

Moralinę, nes ji pasielgė negarbingai, pažemindama tuos žmones ir baugindama juos. Žalodama jų šeimas. Ir žalodama tuos eilinius tardytojus, kurie dabar turės kurpti dirbtines kriminalines bylas už politinius įsitikinimus.

Taktinė klaida yra ta, kad nuo senų senovės žinoma, jog net jei valdžiai nepatinka kažkoks užgimstantis reiškinys, bent jau pačioje pradžioje jai naudingiau leisti jam pačiam nuvysti, kaip nuvysta daugelis nelaistomų augalėlių. Ir priešingai, represijos kaip audra atneša šiam augalui taip geidžiamą lietų. Antai geležinis Vokietijos kancleris Bismarkas XIX viduryje, suvienijęs Vokietiją ir baimėje laikęs visą Europą, persekiojo pirmuosius socialdemokratus Vokietijoje, kurie tada buvo menkutė mažuma, bet turėjo didelę – socialinio teisingumo – idėją. Bismarkas draudė juos įstatymiškai, grūdo į kalėjimus, bet po dešimtmečio tai baigėsi jų triumfu ir Vokietijos socdemai ilgiems dešimtmečiams tapo vyraujančia politine jėga.

Padaryta ir strateginė klaida. Pasukome Smetonos, t. y. autoritarizmo keliu. Jau įvesta cenzūra televizijoje. Dabar bauginami politiniai oponentai. Ką gi, einant šiuo keliu nuosekliai, netrukus bus vieši parodomieji ”tautos priešų” teismai. Tada – politiniai kaliniai, ištrėmimai svetur, visuotinis ”liaudies pasipiktinimas ir pasmerkimas”.

Platonas prieš 2500 metų sakė, kad tironija išauga iš demokratijos.

Jis sakė ir kitą nuostabią mintį – kad kraštutinė laisvė baigiasi kraštutine vergove”, – pastebėjo A.Paleckis.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!