K. Juknis. Kas gali padėti G. Brazauskui atvėsti?

0
142

Ar impulsyviai veikiant, nekreipiant dėmesio į patirtį ir vardą turinčius Lietuvos specialistus, ignoruojant LR Seimo komitetų nutarimus, būtina skubėti ir likviduoti Lietuvos agrarinių miškų ir mokslo Centro (LAMMC) Agrocheminių tyrimų laboratoriją? Kas remia LAMMC direktoriaus G. Brazausko ,,destrukcinę“ – ,,parceliavimo“ veiklą ?

2024 gegužės 22 dieną vykusiame LR Seimo Kaimo reikalų posėdyje dalyvavę LR Seimo nariai K. Starkevičius, K. Mažeika, Kaimų reikalų komiteto posėdyje pirm. V.Pranckietis, kitų institucijų atstovai vienareikšmiai pasisakė, kad šiuo metu vienintelė Lietuvoje, tarptautinius standartus atitinkančios laboratorijos veikla būtų išsaugota. Vienintelis ,,viceministras iš ministerijos be ministro“ J.Nugaras bandė paaiškinti visai Lietuvai, kad nors ir ekonomiškai naudinga turėti tokią tarptautinius standartus atitinkančią laboratoriją, tačiau ji ,,negera“ dėl to, kad mokslinė veikla sudaro apie 20-30%.

Viceministras ,,užmiršo“ pasakyti, kad visas Laboratorijos uždirbtas lėšas paima LAMM Centras, palikdamas Laboratoriją ant ,,plyno lauko“. Laboratorijos likvidavimo iniciatorius direktorius Gintaras Brazauskas neatsakė į komiteto narių klausimus, kokiu būdu laboratorijos mokslininkai praeina atestacijas, laimi konkursus ir kas daroma, kad mokslinė veikla būtų aktyvuota.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslo centro (toliau Centras) vadovas niekaip nepasisakė dėl laboratorijos ateities – dėl jau vykdomų tarptautinių projektų ir situacijos pradėjus galioti ES direktyvai 2023/0232 (COD) ,,Dėl dirvožemio stebėsenos ir atsparumo“

Lietuvos profesinė sąjunga ,,Sandrauga“ kreipėsi į LR Vyriausybės Ministrę Pirmininkę dėl lengvabūdiško, nevalstybinės LAMMC direktoriaus G. Brazausko veiklos. Vedžioti po laboratoriją banko atstovus ir bauginti atleidimu iš darbo patyrusius, kvalifikuotus specialistus, siekti likviduoti didžiausią Lietuvoje duomenų bazę ir pajėgumus turinčią sertifikuotą laboratoriją gali tik didelį interesą turintis asmuo arba asmenų grupė.

Kokia bus nauda Lietuvos įmonėms, Laboratorijos klientams, mokslui likvidavus save išsilaikančią įstaigą, direktorius paaiškinti negali.

Neneigiame, kad Lietuvoje yra smulkesnių laboratorijų su siauromis tyrimų specializacijomis, tačiau jos visos nepajėgios artimiausiu laiku įgyvendina didelio masto tyrimus, pavyzdžiui skaitmenizuojant visos Lietuvos dirvožemį pagal anglies kreditus žemėlapiui skaitmenizuoti, įtraukiant virš šimto tūkstančių duomenų.

Laboratorija naudoja įvairiausius mokslinius metodus, yra įdiegtas ir tarptautinis kokybės standartas, todėl šios laboratorijos sertifikatai galioja tarptautiniu mastu. Šios laboratorijos reikšmė ypatingai bus svarbi, įgyvendinat Europos Sąjungos Žaliąjį kursą.

Esame įsitikinę, kad vieno ar kelių asmenų grupė atlikusi pakeitimus centro struktūroje, negali vykdyti akivaizdžiai žalingų veiksmų Lietuvos valstybei likviduojant Laboratoriją.

LPS ,,Sandrauga“ organizavo dirbančiųjų, bei Laboratorijos klientų apklausas dėl galimų protesto akcijų ne tik prie LR Vyriausybės, bet ir pačio LAMMC direktoriaus namų. Nors ir karšta, nors ir vasara, bet klausimas opus – delsti nepatartina.

Kęstutis Juknis
LPS „Sandrauga“ pirmininkas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!