- Reklama -
V.Mazuronis. KK nuotr.
V.Mazuronis. KK nuotr.

Neregėtai pakilusios maisto produktų kainos perpildė žmonių kantrybės taurę, spontaniškai prasidėjo akcija kelias dienas neiti į parduotuves. Sveikinu ir remiu tokią akciją, prie kurios jau prisijungė beveik 100 tūkstančių Lietuvos žmonių, pasirengusių parodyti, jog nesitaikstys su akiplėšišku kainų augimu.
Be abejo, trijų dienų boikotas prekybos centrų neparklupdys, tačiau tai yra simbolinis, bet galingas veiksmas prieš jų godumą. „Kalafioro skandalo“ įkvėpti žmonės tapo akylesni ir tarsi atbudo. Pamatę neteisybę, jie patys ėmė medžioti kainas, jas lyginti su prieš tai buvusiomis ir su kaimyninėmis šalimis. Ir gerai. Norint, kad kažkas keistųsi, negalima tylėti, o reikia šaukti ir tai daryti labai garsiai.
Jei ir toliau prekybininkai nežmoniškais antkainiais erzins žmones, greitai gyventojai apsipirkti į Lenkiją vyks pilnais traukinių vagonais. Jei ir toliau koalicijos partneriai apsimetinės, kad nesupranta, kaip galėtų padėti žmonėms sumažindami PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams, esu tikras, kad nuo birželio mėnesio Lietuvoje pradėsianti veikti nauja geležinkelio vėžė į Lenkiją turės tikrą pasisekimą.
Tikiuosi, kad žmonių rengiama pilietinė akcija privers suklusti ir prekybininkus, ir politikus. Galbūt ji 100 proc. nepadės pasiekti norimo tikslo, tačiau džiugu, kad žmonės neleidžia savęs žeminti ir pademonstruos tokį iš tiesų reikalingą solidarumą.
Sutapimas ar ne, tačiau noriu pasidžiaugti, kad ši iniciatyva jau duoda vaisių. Parduotuvėse galima pamatyti nemažai akcijų įvairiems maisto produktams.
Darbo partija taip pat žino, kaip sumažinti kainas – reikia mažinti PVM tarifą būtiniausiems maisto produktams. Mes siūlome dabar su realybe prasilenkiantį 21 proc. PVM tarifą sumažinti iki 5 proc. Jis būtų taikomas 12 maisto produktų: duonai, makaronams, kruopoms, pienui, kefyrui, sviestui, šviežiai mėsai, šviežiai žuviai, aliejui, miltams, daržovėms ir vaisiams bei cukrui.
Vos tik pasiūlius šią iniciatyvą pasigirdo balsų, esą sumažinus PVM prekybininkai vis tiek nesumažins kainų – mokesčių skirtumą pasiims sau, o žmonės skirtumo nepajus. Tačiau taip kalba tik tie, kurie tingi ieškoti sprendimų ir neturi nė menkiausio noro išspręsti problemą. Taip kalba tie, kurie, greičiausiai, jau senokai patys lankėsi parduotuvėje ir matė produktų kainas.
Tokiems metas nulipti nuo šiltos kėdės ir pradėti sukti galvą. Prekybos centrai jau pareiškė, kad pasiryžę pasirašyti memorandumą dėl sąžiningo kainų perskaičiavimo. Be to, nepamirškime, kad į rinką ateina naujas didelis žaidėjas, konkurencija pastebimai padidės, kainų kritimas sumažinus – garantuotas.
Taigi dar kartą nuoširdžiai sveikinu šią žmonių iniciatyvą ir palaikau ją. Esu tikras, kad ši pilietinė akcija privers susimąstyti ir prekybininkus, ir politikus.

Valentinas Mazuronis, Darbo partijos pirmininkas, Europos Parlamento narys

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!