- Reklama -

Vydūnas Sadauskas

Mykolas Pleskas (geriau žinomas kaip Mykolas Kleck) nustebino mus dar vienu savo akibrokštu – vyriško lytinio organo dekoracija ant savo daugiabučio lango šalia savo kūdikio. Sakot viskas su tuo tvarkoje? 12 279 „patinka Facebooke“ yra gerai? Padiskutuokime.

Pirma, apie lytinį švietimą. Nemanau, kad lytinio organo demonstravimas kūdikiui yra bent per plauką susijęs su Klecko deklaruojamu lytiniu švietimu. Atvirkščiai, čia daugiau grubus ir viešas išsityčiojimas iš savo kūdikio ir aplinkinių kaimynų. Nemanau, kad ir kaimynų vaikams tai bent kiek prisidėtų prie lytinio švietimo pradžiamokslio. Kaip sakoma „ne laiku ir ne vietoje“. Visgi reikia atsiminti, kad situacija šeimose – ne tik privatus reikalas ir tuo taip pat turi rūpintis mūsų tarnybos. Kodėl? Mykolo Klecko „Facebook“ paskyra viską išduoda. Pavyzdžiui, Klecko namuose net kepami sausainiai yra lytinio organo formos, kuriuos, beabejo, valgo ir Klecko vaikai.

Bent kiek psichologiją suprantantis asmuo supras, kad Kleco elgesys šeimoje parodo galimai psichologinių problemų turinčio žmogaus elgesį, kuris jau šiuo metu daro žalą savo šeimos nariams ir kaimynams. Viešas išsityčiojimas iš savo kūdikio yra šeimai žalingas elgesys. Apie kaimynų vaikų galimą tvirkinimą net neapsimoka kalbėti. Dar daugiau, egzistuoja didėlė rizika, kad vaikas auginamas tokiomis sąlygomis bus nuolatos žalojamas. Tokie veiksmai gali atsiliepti vaiko vystymosi raidai. Pavyzdžiui, Skandinavijos Vaikų teisių tarnybos iškarto sureaguotų į tai ir pradėtų tyrimą. Mums gerai žinoma Norvegijos vaikų gerove besirūpinanti „Barnevernet“ ypatingai reaguoja į tokius atvejus ir nedelsdama pradeda tyrimą, kai nustatomi galimi vaiko teisių pažeidimai. Vaikų teisių tarnybų pagrindinis tikslas – teikti visokeriopą pagalbą šeimoms, kurios padėtų užauginti sveiką ir psichologiškai stiprų vaiką.

Antra, atėjusių Naujųjų metų proga padėkime Klecko šeimai. Manyčiau, kad Klecko šeimai reikia psichologinių patarimų, todėl oficialiai kreipiausi į savivaldybės Vaiko teisių apsaugos skyrių su prašymu ištirti Klecko šeimoje augančių vaikų gyvenimo ir auklėjimo sąlygas ir padėti šeimai. Nors policija ir išrašė Kleckui baudą už viešosios tvarkos pažeidimą, tačiau iš jo komentarų matyti, kad jis jos nepripažįsta ir santykius su policija aiškinsis „negražiuoju“. Todėl tikiuosi, kad mūsų vaiko teisių specialistai sugebės padėti vaiko tėvui išaiškinti daugiau apie vaikų lytinį švietimą, kuris susideda, ne vien tik iš lytinio organo demonstravimo kaimynams ar sausainių kepimo orkaitėje. Būsiu labai nusivylęs, jei tarnyba nepasidomėtų Klecko kūdikio auginimo sąlygomis, kurios, tikiuosi ne man vienam, kelią didelį susirūpinimą.

Vydūnas Sadauskas

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!