- Reklama -

Estijoje apie Ukrainos įvykius pasisakęs Italijos žurnalistas Dž.Kjeza buvo areštuotas ir išsiųstas iš šalies

Žymus italų žurnalistas, buvęs Europos Parlamento narys Džiuljeto Kjeza Estijoje buvo areštuotas dėl savo pažiūrų apie Ukrainos įvykius. Žurnalistas Dž.Kjeza gruodžio 15 d. dalyvavo konferencijoje, tačiau sugrįžęs į viešbutį buvo suimtas.

Italijos spauda buvo šokiruota: „Kaip gali būti areštuotas ir išsiųstas iš šalies ES pilietis?“

„Aš buvau išlaisvintas maždaug apie 10 val. vietos laiku“, – socialiniame tinklapyje paskelbė iš Estijos dėl savo politinių pažiūrų išsiųstas Italijos žurnalistas.

„Dėkoju ambasadoriui Taline Marco Clemente, dėkoju visiems tiems šimtams, kurie man parašė, išreikšdami savo solidarumą. Iš tiesų šimtai. Iš Italijos, Europos, Rusijos“, – dėkojo išlaisvintas žurnalistas.

„Šis epizodas yra tikrai rimtas. Bet tai irgi yra pamoka, kurią reikia išmokti. Ji padės mums suprasti, kokia iš tiesų yra Europa, su kuria mes susiduriame. Ir kokį mūšį privalėsime įveikti, norėdami tai išmesti tarsi kojinę. Jeigu mes nenorėsime, kad šie žmonės sunaikintų mus“, – po suėmimo Estijoje parašė garsus italų žurnalistas Dž.Kjeza.

Tuo tarpu Italijos žiniasklaida stebisi: dar gruodžio 13 d. Dž.Kjeza vienoje iš Italijos parlamento salių vedė pasaulio lyderių – Nobelio laureatų apskrito stalo diskusiją, kurioje Italijai atstovavo ES užsienio ir saugumo politikos komisarė Federica Mogerini, o po kelių dienų jau buvo suimtas Estijoje, ES narėje, ir išsiųstas iš šalies.

Estijoje italų žurnalistas konferencijoje kalbėjo apie įvykius Ukrainoje ir kas, jo nuomone, kaltas dėl krizės Ukrainoje.

Parengta pagal užsienio spaudą

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!