- Reklama -

JAV žurnalistas, remdamasis savo šaltiniais CŽV, teigia, kad iš JAV žvalgybinių palydovų gautas detalus vaizdas, kas iš tiesų paleido raketą į Malaizijos lėktuvą. theheraldng.com nuotr.

Savo straipsnyje klausia garsus JAV žurnalistas Robert Parry, atlikęs ne vieną žurnalistinį tyrimą apie JAV slaptųjų tarnybų operacijas užsienyje.

Šį kartą JAV žurnalisto žvilgsnis nukrypo į Ukrainą.

„Žvelgiant į pastarųjų dienų JAV žiniasklaidos karo isteriją – dėl Malaizijos lėktuvo katastrofos prie kryžiaus kalant Rusijos prezidentą Vladimirą Putiną – profesinio skepticizmo nerasta – kaip jau yra buvę Irako, Sirijos karo ir kt. atvejais,. Pagrindiniai klausimai nebuvo paklausti ir atsakyti“, – rašo Robert Parry.

Pasak JAV žurnalistinių tyrimo profesionalo, pagrindinis klausimas dėl lėktuvo katastrofos Ukrainoje dabar yra: o ką parodė JAV palydovų padarytos nuotraukos?

„Sunku patikėti, kad, esant tokiam JAV žvalgybos dėmesiui, kokį ji yra sutelkusi į Rytų Ukrainą pastarąjį pusmetį, tariamas sunkvežimis su didžiule BUK priešlėktuvine raketų sistema įvažiuotų iš Rusijos į Ukrainą ir išvažiuotų atgal į Rusiją niekur neužfiksuota.

Taip, yra tam tikri apribojimai, ko JAV žvalgybiniai palydovai negali matyti. Bet BUK raketos yra apie 16 pėdų ilgio ir jos paprastai būna įrengtos arba ant sunkvežimių, arba ant tankų.

Malaizijos lėktuvas nukrito po pietų, ne naktį, tai reiškia, kad raketa nebuvo paslėpta tamsos.

Tad kodėl šio klausimo dėl JAV „dangaus šnipo“ nuotraukų – ir ką jos rodo – neužduoda didžioji JAV žiniasklaida? Kaip „Washington Post“ gali sekmadienį pirmame puslapyje paskelbti antraštę „JAV pareigūnas: Rusija davė sistemas“, nepareikalaudamas iš šių JAV pareigūnų detalių apie tai, ką JAV palydovo nuotraukos parodė?“ -klausia amerikiečių žurnalistas Robert Parry.

Jis pastebi: „Vietoj to Michale Birnbau ir Karen DeYoung iš “Washington Post“ parašė iš Kijevo:

„Jungtinės Valstijos patvirtino, kad tai Rusija patiekė sudėtingą priešraketinę sistemą separatistams rytinėje Ukrainoje ir bandė ją pervežti per Rusijos sieną atgal po to, kai ketvirtadienį numušė Malaizijos lėktuvą, pranešė JAV pareigūnas šeštadienį.“

„Mes tikime, kad jie bandė pervežti atgal į Rusiją mažiausiai tris BUK (raketų paleidimo) sistemas“, – pasakė pareigūnas.

JAV žvalgyba „pradėjo gauti signalus… mažiau nei prieš savaitę“, kad rusų raketų paleidimo raketos buvo atgabentos į Ukrainą, pasakė pareigūnas, kurio tapatybės „Washington Post“ neatskleidžia, kadangi pareigūnas kalba apie žvalgybinius dalykus.”

“Tačiau atkreipkite dėmesį į pareigūno žodžių formuluotę: „mes tikime“, „pradėjome gauti signalus“, – rašo amerikiečių žurnalistas.

“Ar mes turėtume patikėti – ir tai būtų labiau patikima, nei tai, kuo „Washington Post“ rašytojai tiki, – kad JAV vyriausybė, turėdama pasaulyje pirmaujančią žvalgybos tarnybą, negali pastebėti trijų didžiulių sunkvežimių, gabenančių dideles vidutinio nuotolio raketas?“ – klausia amerikiečių žurnalistas Robert Parry ir pateikia kitą Malaizijos lėktuvo numušimo versiją, kurią jam papasakojo šaltiniai iš CŽV.

Ką amerikiečių žurnalistui papasakojo šaltiniai iš CŽV?

„Ką man papasakojo vienas šaltinis, kuris man buvo pateikęs tikslią informaciją apie panašius dalykus praeityje, tai JAV žvalgybos agentūra turi detalius iš palydovo gautus vaizdus baterijos, kuri paleido lemtingą raketą, bet, pasirodo, baterija buvo kontroliuojama Ukrainos vyriausybės karių, apsivilkusių panašiomis į ukrainiečių karių uniformas.

Šaltinis sakė, kad CŽV analitikai dar negali pasakyti, ar ten iš tiesų buvo rytinės Ukrainos sukilėliai, panašiomis uniformomis, bet pradinis vertinimas buvo tai, jog ten buvo Ukrainos kariai.

Taip pat buvo manoma, kad kariai buvo nedisciplinuoti ir galimai girti, kadangi iš palydovo gautuose vaizduose matyti aplink išmėtyti alaus buteliai, pasakė šaltinis.

Užuot dariusi spaudimą dėl šių detalių, JAV pagrindinė žiniasklaida paprasčiausiai pasidavė iš Ukrainos valdžios ir JAV valstybės departamento išeinančiai propagandai, kaip pirmenybę teigdama faktui, kad BUK sistema yra „rusų gamybos“, nors tai – nieko vertas faktas, kad jį be perstojo kartotum ir kartotum.

Kažkaip, faktas, kad „rusų gamybos“, tapo pagrindu nuomonei, kad rusai tikriausiai įsivėlę į raketos paleidimą ir lėktuvo numušimą, kas yra akivaizdus klaidinimas, tačiau kas turi įtakos blogai informuotiems amerikiečiams.

„Washington Post“ ir kiti naujienų tiekėjai tikrai žino, kad Ukrainos kariuomenėje yra rusų gamybos karinės sistemos, įskaitant BUK priešlėktuvines raketų paleidimo baterijas, todėl gamybos kilmė jokios įrodomosios galios neturi“, – rašo amerikiečių žurnalistas Robert Parry portale consortiumnews.com.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!