- Reklama -

JAV režisierius Oliveris Stone (dešinėje) keturias valandas kalbėjosi su Viktoru Janukovičiumi apie 2014 metų vasario perversmą Kijeve. Nuotr. iš O.Stone paskyros "Facebook"

Garsus amerikiečių režisierius Oliveris Stone prieš naujuosius metus lankėsi Maskvoje, kur susitiko su Viktoru Janukovičiumi ir iš pirmų lūpų sužinojo detales apie perversmą Kijeve 2014-ųjų vasarį.

„Jis buvo teisėtas Ukrainos Prezidentas, kol staiga (2014) vasario 22 d. juo jau nebebuvo. Detalės – dokumentiniame filme, tačiau aišku, kad vadinamieji „šauliai“, kurie nužudė 14 policininkų, sužeidė 85 ir nužudė 45 civilius protestuotojus, buvo iš už trečios šalies agitatorių. Daugybė liudininkų, įskaitant Janukovičių ir policijos pareigūnus, įsitikinę, kad šie užsienio elementai buvo įvesti provakarietiškų grupių, ir ant tų elementų – CŽV pirštų antspaudai“, – apie interviu su V.Janukovičiumi ir statomą dokumentinį filmą savo paskyroje „Facebook“ rašo garsus JAV režisierius Oliveris Stone.

Amerikiečių režisieriaus ir prodiuserio O.Stone interviu su V.Janukovičiumi truko keturias valandas.

O.Stone pažymi, kad Viktoras Janukovičius galbūt buvo pats korumpuočiausias Ukrainos Prezidentas per visą Ukrainos istoriją, o pati Ukraina turi dramatišką korupcijos istoriją, galbūt daugelis ukrainiečių norėjo jį pakeisti, tačiau filme norima parodyti ne tai. Esmė  – kaip Viktoras Janukovičius buvo nuverstas.

„Prisiminkime Hugo Chavezo „režimo pakeitimą“ 2002 metais, kada jis buvo trumpam nušalintas nuo valdžios po to, kada anti-Chavezo demonstrantai buvo apšaudyti paslaptingų šaulių biurų pastatuose. Taip pat prisiminkime, jog panaši technika buvo panaudota Venesueloje šių metų (2014) pradžioje, kai legaliai išrinkta Maduros valdžia vos nebuvo nuversta smurtaujančių, ginkluotų anti-Maduros prostetuotojų. Sukurk pakankamai chaoso, kaip CŽV padarė Irane 1953, Čilėje 1973, ir daugybė kitų perversmų, ir teisėta Vyriausybė bus nuversta. Tai Amerikos „minkštosios galios“ technologija, vadinama „Režimo pakeitimas 101“.

Šiuo atveju „Maidano žudynės“ Vakarų žiniasklaidoje buvo parodytos kaip nestabilios, žiaurios pro-rusiškos Janukovičiaus Vyriausybės rezultatas. Tačiau jūs galite prisiminti, kad vasario 21 d. Janukovičius susitiko su opozicinėmis partijomis ir trijų Europos Sąjungos šalių užsienio ministrais, ir kaip sprendimo būdas, kad juo atsikratytų, pasiūlyti pirmalaikiai rinkimai. Kitą dieną tas susitarimas jau neturėjo reikšmės, kada gerai ginkluoti neo-naciai radikalai, pakartotinai pasikėsinus, privertė Janukovičių palikti šalį. Kitą dieną buvo paskelbta nauja pro-vakarietiška valdžia, kurią iš karto pripažino JAV (kaip per 2002 m. Chavezo perversmą)“, – analogijas tarp perversmo Ukrainoje ir anksčiau vykusių perversmų daugelyje šalių pastebi Oliveris Stone.

Jo manymu, 2014-ųjų vasario įvykiai Ukrainoje – iki pat galo labai nešvari istorija, o šio tragiško perversmo pasekmė – vietoj tikrojo naratyvo „JAV Ukrainoje“ Vakarai palaiko dominuojantį naratyvą „Rusija Kryme“.

„Tačiau Vakarų eteriuose tiesos nėra, o yra tik siurrealistinis  istorijos iškraipymas – kaip kadaise per Bušo „masinio naikinimo ginklo“ kampaniją prieš karą Irake. Bet aš tikiu, kad tiesa pagaliau pasieks Vakarus ir tolimesnė beprotybė bus sustabdyta“, – socialiniame tinkle rašo garsus amerikiečių režisierius Oliveris Stone.

Pasak jo, yra pakankamai įrodymų, kaip Janukovičius buvo pašalintas – kad buvo įsikišusi pro-vakarietiška, trečia šalis, „pradedant Viktorija Nuland, Džonu MakKeinu, USAID, Nacionaliniu demokratijos fondu (kuris labai gerai organizuoja socialiniuose tinkluose „Facebook“ ir „Twitter“)“.

„Kodėl yra tiek mirusių ir sužeistų policininkų, tačiau iki šiol to dar niekas iš naujos valdžios neištyrė?“ – O.Stone kelia netiriamų „Maidano žudynių“ klausimą.

Amerikiečių režisierius šiame dideliame Ukrainos įvykių paveiksle sugrįžta ir į 1949 metus, kada „CŽV ir ypatingai anti-sovietinis gynybos sekretorius Džeimsas Forrestalas sukūrė partizaninę armiją, kodiniu pavadinimu „Lakštingala“, sudarytą iš ukrainiečių radikalių nacionalistų. Iš pradžių naciai sukūrė tokios milicijos prototipą 1941 metais, kad sukeltų chaosą bado kankinamuose regionuose, kurie buvo laisvi nuo sovietų kontrolės, nužudydami tūkstančius žydų, sovietų ir lenkų, kurie priešinosi atskirai Ukrainos valstybei.

Pradedant 1949 metais, penkerius metus CŽV parašiutais leido ukrainiečių infiltrantus į regioną. Sovietams tai buvo tas pats, tarsi JAV infiltruotų partizanus į Kanadą ir Meksiką“.

Taigi, pasak garsaus JAV režisieriaus ir prodiuserio O.Stone, dideliame paveiksle galima pamatyti, kad JAV niekada neatsisakė Ukrainos kaip tramplino į Tarybų Sąjungos, dabar sumažėjusios iki Rusijos, „papilvę“, o Ukrainos gyventojai labiausiai nukentėjo nuo šios ideologijos kryžiaus žygio.

KK inf.

- Reklama -

KOMENTUOTI

Įrašykite savo komentarą!
Čia įveskite savo vardą
Captcha verification failed!
CAPTCHA vartotojo vertinimas nepavyko. Prašome susisiekti su mumis!